Soczewki fakijne STAAR Surgical

Co to jest STAAR Surgical?

STAAR Surgical to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, światowy lider w produkcji soczewek fakijnych, proponowanych głównie Pacjentom z wysokimi wadami wzroku lub nie kwalifikującym się do laserowej korekcji wzroku. Jest spółką giełdową o kapitalizacji 6 mld $, notowaną na giełdzie NASDAQ.

Pierwszy wszczep soczewki firmy STAAR odbył się już w 1993 roku. W 1997 roku,
ICL otrzymała znak CE, zezwalający na sprzedaż w krajach Unii Europejskiej, a w grudniu 2005 roku, zgodę na leczenie krótkowzroczności w Stanach Zjednoczonych.

STAAR Surgery sprzedaje soczewki z rodziny EVO Visian ICL i Visian ICL w ponad 75 krajach i została wszczepiona w ponad 1 000 000 oczu na całym świecie.
Badania wykazują, że aż 99,6% pacjentów po zabiegu jest zadowolona z efektów.

 

Czy soczewki fakijne to zabieg dla mnie?

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 rok życia, i u których wada wzroku jest stabilna minimum 12 miesięcy.
Zabieg jest krótki, w pełni odwracalny i absolutnie bezbolesny.

Metoda Visian ICL przeznaczona jest dla wszystkich osób, które maja:

  • Krótkowzroczność od –0,5 do –20 dioptrii
  • Dalekowzroczność od +0,5 do +10 dioptrii
  • Astygmatyzm do +6 dioptrii

Technologia Visian ICL nie ingeruje w żaden sposób w tkanki rogówki, dlatego rozwiązanie
to jest polecane osobom z cienkimi rogówkami.

 

Jak działa soczewka fakijna?

EVO Visian ICL to soczewka, która współpracuje z okiem, usuwając tym samym naszą wadę wzroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek kontaktowych, które aplikujemy na powierzchnię oka, EVO Visian ICL są wszczepione pomiędzy tęczówkę, a naturalna soczewkę oka, gdzie pozostają na stałe. Jeśli widzenie pacjenta się pogorszy, soczewka bez problemu może zostać w każdej chwili usunięta.

Jak to jest zrobione?

W odróżnieniu od innych soczewek dostępnych na rynku, EVO Visian ICL zbudowana jest z zaawansowanego technologicznie, biokompatybilnego materiału zwanego kolamerem. Nazwa pochodzi z połączenia słów „kolagen” oraz „polimer”. Dzięki temu, właściwości materiału są prawie identyczne jak naturalnej soczewki w naszym oku. STAAR Surgical jest jedyną na rynku firmą wykorzystującą kolamer do produkcji soczewek fakijnych.

 

STAAR Surgical i Vidium Medica

W Centrum Okulistycznym Vidium Medica z powodzeniem wszczepiamy Pacjentom soczewki fakijne firmy STAAR Surgical już od 2018 roku.
W naszych placówkach zabiegi wykonują jedni z najbardziej doświadczonych chirurgów refrakcyjnych, znajdujący się w wąskim gronie referencyjnych chirurgów firmy STAAR:
w Krakowie dr n.med. Maciej Kozak, w Warszawie lek. med. Piotr Krzywicki.

 

Jak wygląda zabieg wszczepienia soczewek fakijnych w Vidium Medica?

 

Nasze wyniki potwierdzają nie tylko statystyki ale również opinie zadowolonych pacjentów:

Rok temu miałam zabieg wszczepienia soczewek fakijnych w Vidium Medica. To chyba najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Okulary nosiłam 12 lat i po zabiegu to zupełnie inny komfort życia. Zabieg przeprowadził dr Piotr Krzywicki – lekarz z bardzo dobrym podejściem do pacjenta, dzięki czemu w ogóle się nie stresowałam. Sam zabieg nie trwał długo, zero skutków ubocznych i naprawdę nie ma czego się bać. Pełen profesjonalizm, miła atmosfera, wszystko super wytłumaczone. Naprawdę szczerze polecam tę klinikę!”
Katarzyna B.


 „Na początku sierpnia miałam robiony zabieg wczepienia soczewek fakijnych. Początkowo zapisałam się na zabieg laserowej korekcji wady wzroku, ale po wykonaniu dokładnych badań Pani doktor poradziła mi, abym rozważyła soczewki fakijne z powodu zbyt cienkiej rogówki i możliwości zostania wady resztkowej. Ostatecznie zdecydowałam się na soczewki fakijne i to był świetny wybór. Zabieg miałam wieczorem, a następnego dnia rano widziałam już w 100%. Cudowne uczucie.
Zdecydowanie polecam Vidium Medica, świetne podejście do pacjenta, miła atmosfera, profesjonalizm.”
Veronika


Cześć wszystkim.
Właśnie minął miesiąc odkąd miałem zabieg wszczepienia soczewek fakijnych w obie gałki oczne. Konsultacje przed zabiegiem jak i sam zabieg super sprawnie i w mega atmosferze. Może trochę o mnie. Mam 37 lat i odkąd pamiętam miałem problemy ze wzrokiem. Okulary nosiłem ponoć od 2 roku życia. Przez cały ten czas zdążyłem “dorobić się” – 12,5 dioptrii na lewym i – 6 dioptrii na prawym oku plus dodatkowo astygmatyzm i skazy na źrenicach.
Po 35 urodzinach stwierdziłem, że najwyższa pora żeby spróbować coś z tym zrobić. Wybór padł na Vidium Medica. Po badaniach i konsultacji lekarskiej okazało się że mam kolejne schorzenie, stożek rogówki. Oznaczało to, że moje oczy nie nadają się na zabieg laserowej korekty wzroku ponieważ jakakolwiek ingerencja laserem w oko mogła spowodować odklejenie się rogówki.
😥
Mój świat legł w gruzach. Musiałem pogodzić się z faktem, że spędzę resztę życia w okularach.
Minęły dwa lata i okazało się że Vidium Medica o mnie nie zapomniało. Pojawiła się dla mnie nowa szansa (soczewka fakijna). Warunkiem było żeby stożek rogówki po upływie dwóch lat, czyli od ostatniego badania, okazał się stabilny. Decyzja była natychmiastowa. Próbujmy. Wszystko się udało.
🤓
I teraz po 35 latach w okularach moim jedynym problemem jest, że czasem z przyzwyczajenia szukam okularów na nosie.
😁”
Maciek B.


Dzięki ciężkiej pracy, doświadczeniu i zaangażowaniu całego naszego zespołu, w październiku 2021 roku Vidium Medica jako pierwsza klinika okulistyczna w Polsce otrzymała tytuł:
Centrum Referencyjnego STAAR Surgical.

Dziękujemy!💙