JESTEŚ TUTAJ: O NAS > Vidium Medica dawniej Voigt medica

Vidium Medica dawniej Voigt Medica

W dniu 1 stycznia 2019 roku zmieniliśmy nazwę na Vidium Medica. Jednak nasza historia, wcześniej pod marką Voigt Medica, sięga wiele lat wstecz…

Nasza historia

Każde centrum okulistyczne ma swoją niezwykłą historię. Nasza jest nierozerwalnie związana z historią Krakowa i rozwojem krakowskiej optyki. Jako centrum okulistyczne Vidium Medica, wcześniej Voigt Medica, funkcjonujemy od 2011 roku. Wieloletnia historia i doświadczenie rodziny Voigt, uznanych optyków i optometrystów, oraz wiedza i praktyka czołowych okulistów pozwoliły na stworzenie ośrodka wyróżniającego się na mapie Krakowa. Rozwinęliśmy nowoczesne procedury w laserowej korekcji wad wzroku oraz w leczeniu większości schorzeń przedniego odcinka oka, z zabiegiem leczenia zaćmy włącznie. Bardzo szybko zdobyliśmy uznanie wśród Pacjentów w kraju i za granicą. Staliśmy się jednym z najczęściej wybieranych prywatnych ośrodków okulistycznych w kraju.

Przełomowe wydarzenie

W 2017 roku nasze centrum okulistyczne przeszło w ręce prywatnego inwestora i rozpoczęło gruntowne przemiany. Zmiana kadry menedżerskiej, powiększenie zespołu medycznego oraz działu obsługi Pacjenta, wprowadzenie nowych standardów medycznych i pozamedycznych – to tylko niektóre z nich. Plany ekspansji do kolejnych miast, sprawiają, że pod nową, odświeżoną nazwą – Vidium Medica – stajemy się marką ogólnopolską. Wiosną 2019 roku, przywitamy pierwszych  Pacjentów w kolejnej lokalizacji – w Warszawie.

Kluczowe kompetencje

Łączymy nasze trzy kluczowe kompetencje – doświadczenie, technologię i indywidualne podejście, co pozwala nam lepiej rozumieć potrzeby i spełnić oczekiwania Pacjentów. Rozumiemy obawy, wątpliwości oraz strach, jakie wiążą się z zabiegami medycznymi, dlatego cały nasz zespół dba o komfort i bezpieczeństwo Pacjentów. Inwestycje w najnowsze technologie oraz sprzęt, pozwalają na szybką kompleksową diagnostykę i skuteczne leczenie.

Specjalizujemy się w laserowej chirurgii refrakcyjnej, nowoczesnej metodzie usuwania zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewki oraz w leczeniu stożka rogówki.

SŁUCHAMY,  a przede wszystkim WIDZIMY każdego Pacjenta.

Krakowskie korzenie

Nasze centrum okulistyczne zostało założone przez potomków rodziny Voigt. Początki jej działalności w branży optycznej, datuje się na koniec XIX wieku. Jednak pierwsze zapisy zachowane w księgach handlowych Królewskiego Miasta Krakowa pochodzą z 1910 roku.

Założycielka firmy optycznej, pani Helena Voigt, była osobą bardzo przedsiębiorczą i uruchomiła, jako pierwsza w Krakowie, sprzedaż gotowych okularów w metalowych oprawach, które początkowo sprowadzała z Wiednia. W 1928 roku, nabyła kamienicę przy ul. Floriańskiej 47 w Krakowie, gdzie jedna z filii Voigt Optyk znajduje się do dzisiaj. W ten sposób powstała jedna z najstarszych firm optycznych w Polsce i najstarsza w Krakowie. W tym samym roku, synowie Heleny – Stanisław i Jan, pobierali naukę w optycznym ośrodku w Jenie, uchodzącym za kolebkę europejskiej optyki. Nauka w niemieckiej szkole, a potem przedstawicielstwo Zeiss’a (lornetki, mikroskopy, lupy itp.) oraz Leica (aparaty fotograficzne), zapoczątkowały sprzedaż pomocy optycznych. Voigt Optyk był jednym z trzech istniejących wówczas punktów, umożliwiających zakup takich pomocy.

W roku 1978, nowy rozdział w firmie otwiera Piotr Voigt, syn Stanisława, który jako pierwszy w Polsce zapoczątkował produkcję i dopasowywanie twardych soczewek kontaktowych na masową skalę. W kolejnych latach uruchomił filie firmy w Chrzanowie i Myślenicach.

Rok 2011 to następny przełom w historii rodziny Voigt. Piotr wraz z rodziną założył Voigt Medica, nowoczesne centrum okulistyczne. Ośrodek, którego mocną stroną są wykwalifikowani optometryści, doświadczeni lekarze oraz najnowocześniejszy sprzęt, bardzo szybko znalazł uznanie wśród Pacjentów zainteresowanych laserową korekcją wady wzroku i zabiegami usunięcia zaćmy.

W 2018 roku centrum okulistyczne przeszło gruntowną przemianę i zostało przekazane w ręce prywatnego inwestora. Funkcjonuje obecnie pod nazwą Vidium Medica i ma ambicje stać się marką ogólnopolską, znaną także poza granicami naszego kraju.