Kiedyś Voigt Medica dzisiaj Vidium Medica

Jako centrum okulistyczne Vidium Medica, wcześniej Voigt Medica, funkcjonujemy od 2011 roku. Założycielami Voigt Medica byli między innymi syn uznanej krakowskiej rodziny optyków Piotr Voigt.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza i praktyka pozwoliły na stworzenia ośrodka wyróżniającego się na mapie Krakowa. Rozwinęliśmy nowoczesne procedury w laserowej korekcji wad wzroku, leczeniu stożka rogówki, operacji zaćmy. Bardzo szybko zdobyliśmy uznanie wśród Pacjentów w kraju i za granicą. Staliśmy się jednym z najczęściej wybieranych prywatnych ośrodków okulistycznych w kraju.

Przełomowe wydarzenie

Wobec narastającej konkurencji ośrodków sieciowych oraz dużych podmiotów medycznych w latach 2017-2018 roku Centrum Okulistyczne przeszło gruntowne przemiany – najpierw proces restrukturyzacji finansowej, zmiany organizacyjne wraz z dokapitalizowaniem centrum okulistycznego. Następnie do Voigt Medica dołączył prywatny inwestor i pozostałe udziały zostały sprzedane przez założyciela biznesu – Piotra Voigta.

Powiększyliśmy  zespół medyczny oraz dział obsługi Pacjenta. Wprowadziliśmy nowe usługi medyczne. Opracowaliśmy nowe procedury i standardy medyczne i pozamedyczne.

Podjęliśmy również decyzję o rozwoju i otwarciu placówki w Warszawie.  W kwietniu 2019 roku, przywitaliśmy w niej  naszych pierwszych  Pacjentów. Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na okulistycznej mapie stolicy.

Kluczowe kompetencje

Łączymy nasze trzy kluczowe kompetencje – doświadczenie, technologię i indywidualne podejście, co pozwala nam lepiej rozumieć potrzeby i spełnić oczekiwania Pacjentów. Rozumiemy obawy, wątpliwości oraz strach, jakie wiążą się z zabiegami medycznymi, dlatego cały nasz zespół dba o komfort i bezpieczeństwo Pacjentów. Inwestycje w najnowsze technologie oraz sprzęt, pozwalają na szybką kompleksową diagnostykę i skuteczne leczenie.

Specjalizujemy się w laserowej korekcji wzroku, nowoczesnej metodzie usuwania zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewki oraz w leczeniu stożka rogówki.

SŁUCHAMY,  a przede wszystkim WIDZIMY każdego Pacjenta.