Badanie okulistyczne

Diagnostyka okulistyczna

Badanie okulistyczne

Z czym kojarzy nam się badanie u okulisty? Jest to zazwyczaj czytanie literek z tablicy optotypów, a później po podaniu specjalistycznych kropli, badanie dna oka. Tak, są to bardzo ważne badania i pozwalają określić wadę refrakcji oraz stan przedniego i tylnego odcinka oka. Czy są wystarczające? Tu też odpowiedź w większości przypadków będzie twierdząca. Jednak nie zawsze. Jeśli w trakcie rutynowego badania pada podejrzenie – zaćmy, jaskry, stożka rogówki, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) i inne, wymagana jest poszerzona diagnostyka. I to jest miejsce, gdzie możemy powiedzieć, że badanie okulistyczne w Vidium Medica jest badaniem kompleksowym

Co nas wyróżnia?

Zapisując się na badanie okulistyczne, pacjent z założenia jest badany przez zespół specjalistów: optometrystę i okulistę. To cecha, która czyni badanie kompletnym. Zostanie sprawdzona jakość widzenia i wszystkie zaburzenia związane z tym procesem – to część pomiarów, które wykonuje optometrysta. Następnie, każde oko będzie przebadane pod kątem chorób i patologii, a tu główną rolę odgrywa okulista.

W Vidium Medica badanie okulistyczne nazywamy badaniem z wyboru, które służy rozpoznaniu na czym polega problem w widzeniu pacjenta: czy jest to problem czynnościowy, czy związany ze zmianami chorobowymi. Od tego badania warto zacząć, by specjalista mógł, po zapoznaniu się z podstawowymi wynikami, zaproponować strategię działania.  Jeśli nikt do tej pory nie uporał się z Twoimi wzrokowymi problemami, przyjdź do nas.

Dlaczego warto zapisać się do nas na badanie okulistyczne?

Posiadamy nowoczesny sprzęt i doświadczonych specjalistów, którzy badają zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Potrafimy rozwiązać większość problemów związanych z widzeniem. Zazwyczaj już na pierwszej wizycie!

W skład badania okulistycznego wchodzą standardowo:

  • badanie ostrości widzenia bez korekcji,
  • badanie ostrości widzenia w korekcji własnej,
  • dobór korekcji okularowej,
  • badanie widzenia obuocznego,
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • komputerowe badanie wzroku,
  • podanie kropli poszerzających źrenicę,
  • badanie przedniego i tylnego odcinka w lampie szczelinowej.

Po zapoznaniu się z wynikami wszystkich powyższych badań okulista stwierdza, czy pacjent wymaga dodatkowej specjalistycznej diagnostyki na nowoczesnym sprzęcie pomiarowym. Przy podejrzeniu zmian w przednim odcinku oka będą przeprowadzone badania: topografii rogówki i zdjęcie przedniego odcinka z wykorzystaniem kamery Scheimpfluga (Alcon Oculyzer), badanie gęstości komórek śródbłonka i grubości rogówki (pachymetria).

Podejrzewając zaćmę, jesteśmy w stanie od razu wykonać pomiar wszczepu, czyli obliczyć, na podstawie zmierzonych parametrów jaką soczewkę powinno się wszczepić pacjentowi w chirurgii zaćmy. Wówczas wykonamy badania, takie jak biometria i analiza w systemie Verion (Alcon). Jeśli powinno się wykluczyć jaskrę lub określić topografię zmian jaskrowych – zostanie zaproponowane i zbadane pole widzenia, OCT tarcz nerwu wzrokowego wraz z analizą komórek zwojowych siatkówki.

Natomiast przy jakichkolwiek podejrzeniach zmian na dnie oka – przy AMD, cukrzycy, błonach nasiatkówkowych, odwarstwieniach, otworach plamki, pacjent zostanie poddany tomografii optycznej (OCT) oraz USG oczu.

Diagnostyka okulistyczna

Ceny badań diagnostycznych

od 70 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu

nawet do 50 rat

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać.
Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.