Operacja zaćmy Kraków

Operacja zaćmy

Usunięcie zaćmy bez kolejek w Vidium Medica.

Zaćma (katarakta oka) nie jest chorobą, ale procesem związanym ze  starzeniem się organizmu, tak samo jak wtedy, gdy na twarzy pojawiają się zmarszczki, czy siwe włosy.  W związku z tym problem ten dotyczy wszystkich ludzi bez wyjątku. Czas, w którym zaćma się rozwinie uzależniony jest od wielu czynników, dlatego można trudno jest  przewidzieć jak szybko będzie ona mieć wpływ na jakość i komfort widzenia.  Operacja zaćmy jest jedyną możliwością leczenia zaćmy.

Operacja zaćmy polega na usunięciu zmatowiałej naturalnej soczewki i wszczepieniu sztucznego implantu. Usunięcie zaćmy wykonywane jest raz na całe życie. Nie można już później usunąć implantu i wszczepić lepszego. Dlatego warto wybrać mądrze gdyż od tego zależy jakość widzenia.

OPERACJA ZAĆMY TO WSZCZEPIENIE IMPLANTU. WYKONYWANE JEST RAZ NA CAŁE ŻYCIE. OD WŁAŚCIWEGO WYBORU SOCZEWKI I MIEJSCA OPERACJI ZALEŻY JAKOŚĆ WIDZENIA.

WYBIERZ MĄDRZE!

Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki oka. Podstawowym zadaniem soczewki jest tworzenie ostrego obrazu na dnie oka. Wraz z rozwojem zaćmy soczewka traci swoją najistotniejszą cechę, jaką jest przejrzystość. Postępujące zmętnienie uniemożliwia ostre odwzorowanie obrazu na siatkówce, co powoduje gorsze widzenie. Zaćma może postępować powoli przez wiele lat. Osoby nią dotknięte najczęściej dostrzegają pierwsze objawy, kiedy pogarszający się wzrok zaczyna im przeszkadzać w normalnym życiu. Zaćmę leczy się operacyjnie, a nieleczona może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Zaćma jest najczęstszą przyczyną ślepoty na świecie.

Operacja zaćmy trwa około 15 – 30 minut i Pacjent tego samego dnia wraca do domu.

Zaćma może również występować u młodszych osób, które zmagają się na przykład z krótkowzrocznością, albo cukrzycą jak również może mieć charakter nabyty lub wrodzony. Zaćma może mieć także charakter pourazowy lub wynikać ze specyfiki zawodu (tzw. „zaćma spawacza”). Zabiegi operacyjne usunięcia zaćmy to najczęściej wykonywane zabiegi okulistyczne na świecie.

Usuwanie zaćmy Kraków

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 1 999 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu

nawet do 50 rat

Jak przebiega operacja zaćmy?

Zaćmę leczy się operacyjnie. W naszej klinice korzystamy z najnowocześniejszej metodą znanej jako fakoemulsyfikacja, w której za pomocą ultradźwięków następuje rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki. Zabieg jest bezbolesny, a Pacjent odczuwa jedynie delikatny dotyk oraz polewanie oka specjalnym płynem. Zabieg trwa ok. 15-20 minut, a po jego zakończeniu niemal od razu można samodzielnie opuścić klinikę.

Objawy zaćmy

Pierwsze objawy mogą być niedostrzegalne lub bardzo słabe. Zmętnieniu soczewki nie towarzyszą bowiem ani ból, ani nawet przekrwienie oka. Choroba daje o sobie znać różnymi zaburzeniami wzroku, które zależą od umiejscowienia zmętnień. Dlatego każde zauważalne pogorszenie się widzenia, np. brak ostrości lub rozmyty obraz, powinno być znakiem ostrzegawczym. W takim wypadku niezwłocznie należy zgłosić się do specjalisty, który oceni przyczynę dolegliwości.

Droga pacjenta

Droga pacjenta zaczyna się od umówienia wizyty w naszej klinice. Celem wizyty kwalifikacyjnej jest kompleksowe badanie Pacjenta i dobór optymalnej soczewki. Na badanie do zabiegu usunięcia zaćmy należy przeznaczyć około 1 – 3 godzin. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu medycznego i wypełnienia ankiety medycznej. Jeżeli Pacjent ma wcześniej wykonane badania to zachęcamy do przyniesienia ich na wizytę kwalifikacyjną.

Droga pacjenta do operacji zaćmy

Jaką soczewkę wybrać?

Obecnie chirurdzy okulistyczni oraz Pacjenci mają do wyboru szeroką gamę sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych, przeznaczonych do wszczepienia w miejsce zmętniałej soczewki. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem oraz materiałem, z którego są wyprodukowane.

Rodzaje soczewek

Wraz z rozwojem cywilizacji wzrastają potrzeby Pacjentów oraz ich wymagania dotyczące jakości życia i ostrości wzroku po operacji zaćmy, najlepiej bez konieczności używania dodatkowych okularów. Implanty soczewkowe stosowane w chirurgii zaćmy można podzielić na standardowe i soczewki z grupy Premium.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać.
Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.

Przyczyny zaćmy

Przyczyny zaćmy

Zaćma najczęściej pojawia się u ludzi po 55 roku życia. Może również występować u ludzi młodych. W przypadku osób w podeszłym wieku, zaćma jest naturalnym objawem starzenia się organizmu. Z wiekiem zmienia się metabolizm i występują zaburzenia równowagi biochemicznej i osmotycznej, co nie pozwala na zachowanie przejrzystości soczewki.

Co robić, aby uniknąć zaćmy?

Jak uniknąć zaćmy?

Rozsądna i efektywna ochrona przed zaćmą starczą polega na stosowaniu zasad profilaktyki ogólnoustrojowej.

Najczęstsze pytania

Najczęstsze pytania

Czy wykonujemy zabiegi refundowane na NFZ? Czy oferujemy nocleg dla przyjezdnych? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie zaćmy? Zajrzyj do naszego działu z najczęstszymi pytaniami od pacjentów, aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia oraz zabiegów usuwania zaćmy w klinice Vidium Medica w Krakowie.