Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Laserowa korekcja starczowzroczności – Clearvu® (Presbyond®)

Dzieki metodzie Presbyond również osoby ze starcowzrocznością mogą pozbyć się okularów.

Zabieg Clearvu® (Presbyond®) sprawia, że laserowa korekcja wzroku, staje się idealnym sposobem wyeliminowania okularów z codziennego życia, dla szerszego grona Pacjentów. Dzięki tej metodzie okularów mogą pozbyć się również Pacjenci ze starczowzrocznością dla których jedynym dotychczas rozwiązaniem, była refrakcyjna wymiana soczewki.

Laserowa korekcja Clearvu® (Presbyond®) dedykowana jest dla Pacjentów z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz astygmatyzmem, dla których jedna para okularów przestaje być wystarczająca. Pacjenci Ci, często skarżą się na pogorszenie widzenia z bliska czy bóle oczu i głowy po intensywnej pracy biurowej. Część z nich musi zdecydować się na oddzielną parę okularów do pracy z bliskich odległości. Inni zaś będą zdejmować dotychczasowe okulary, które idealnie będą sprawdzać się np.: podczas jazdy autem, natomiast będą przeszkadzały podczas czytania czy pracy z komputerem. Dla takich właśnie Pacjentów metoda Clearvu® (Presbyond®) może być idealnym rozwiązaniem.

Laserowa korekcja wzroku starczowzroczności Clearvu® (Presbyond®) ma na celu zapewnienie ostrego widzenia na wszystkich odległościach: bliskiej, średniej oraz dalekiej. Takiego efektu, pacjentom z presbiopią, nie mogły zapewnić dotychczasowe metody laserowej korekcji wzroku.

Piotr Krzywicki - okulista chirurg

“Metoda Clearvu® (Presbyond®) jest zaawansowaną formą zabiegu FemtoLasik, dzięki czemu bazujemy na dobrze znanej procedurze, której długotrwałe wyniki zostały udowodnione.”

lek. Piotr Krzywicki
kierownik medyczny, Optegra (dawniej Vidium Medica) Warszawa

 

Tradycyjna metoda femtoLASIK koryguje oko prawe i lewe tak, aby widzenie przedmiotów odległych i bliskich było idealne u Pacjentów bez starczowzroczności. Jest to więc rozwiązanie dla Pacjentów, którym wystarcza jedna para okularów. Co jednak, jeśli do patrzenia do dali i bliży potrzebujemy dwóch par okularów lub szkieł progresywnych? Najnowsza metoda Clearvu® (Presbyond®) koryguje wzrok w taki sposób aby jedno z oczu (dominujące) widziało lepiej przedmioty odległe, a drugie z oczu (niedominujące) przedmioty bliskie. W odległości pośredniej (tzw. strefa łączenia) za dobre widzenie odpowiada zarówno jedno jak i drugie oko. Dzięki strefie łączenia, mózg nie ma problemu z połączeniem obrazu pochodzącego z obojga oczu, w jeden trójwymiarowy obraz. A ostre widzenie uzyskane jest na każdą odległość patrzenia.

Zabieg laserowej korekcji wzroku Clearvu® (Presbyond®) poprzedzony jest dokładnym badaniem kwalifikacyjnym dzięki czemu możemy indywidualnie dostosować zabieg do oczu każdego Pacjenta. Podobnie jak w przypadku zabiegu FemtoLASIK w większości przypadków, Pacjenci zauważają znaczną poprawę widzenia do dali i bliży już po jednym dniu od zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku i starczowzroczności

Clearvu® (Presbyond®)

Cena badań kwalifikacyjnych

399zł

Cena zabiegu

14 300 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 60 rat

Zobacz więcej na temat starczowzroczności