Laserowa korekcja starczowzroczności – Presbyond®

Dzieki metodzie Presbyond również osoby ze starcowzrocznością mogą pozbyć się okularów.

Zabieg Presbyond ® sprawia, że laserowa korekcja wzroku, staje się idealnym sposobem wyeliminowania okularów z codziennego życia, dla szerszego grona Pacjentów. Dzięki tej metodzie okularów mogą pozbyć się również Pacjenci ze starczowzrocznością dla których jedynym dotychczas rozwiązaniem, była refrakcyjna wymiana soczewki.

Laserowa korekcja Presbyond® dedykowana jest dla Pacjentów z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz astygmatyzmem, dla których jedna para okularów przestaje być wystarczająca. Pacjenci Ci, często skarżą się na pogorszenie widzenia z bliska czy bóle oczu i głowy po intensywnej pracy biurowej. Część z nich musi zdecydować się na oddzielną parę okularów do pracy z bliskich odległości. Inni zaś będą zdejmować dotychczasowe okulary, które idealnie będą sprawdzać się np.: podczas jazdy autem, natomiast będą przeszkadzały podczas czytania czy pracy z komputerem. Dla takich właśnie Pacjentów metoda Presbyond® może być idealnym rozwiązaniem.

Laserowa korekcja wzroku starczowzroczności Presbyond® ma na celu zapewnienie ostrego widzenia na wszystkich odległościach: bliskiej, średniej oraz dalekiej. Takiego efektu, pacjentom z presbiopią, nie mogły zapewnić dotychczasowe metody laserowej korekcji wzroku.

Metoda Presbyong® jest zaawansowaną formą zabiegu FemtoLasik, dzięki czemu bazujemy na dobrze znanej procedurze, której długotrwałe wyniki zostały udowodnione. Tradycyjna metoda femtoLASIK koryguje oko prawe i lewe tak, aby widzenie przedmiotów odległych i bliskich było idealne u Pacjentów bez starczowzroczności. Jest to więc rozwiązanie dla Pacjentów, którym wystarcza jedna para okularów. Co jednak, jeśli do patrzenia do dali i bliży potrzebujemy dwóch par okularów lub szkieł progresywnych? Najnowsza metoda Presbyond® koryguje wzrok w taki sposób aby jedno z oczu (dominujące) widziało lepiej przedmioty odległe, a drugie z oczu (niedominujące) przedmioty bliskie. W odległości pośredniej (tzw. strefa łączenia) za dobre widzenie odpowiada zarówno jedno jak i drugie oko. Dzięki strefie łączenia, mózg nie ma problemu z połączeniem obrazu pochodzącego z obojga oczu, w jeden trójwymiarowy obraz. A ostre widzenie uzyskane jest na każdą odległość patrzenia.

Zabieg laserowej korekcji wzroku Presbyond® poprzedzony jest dokładnym badaniem kwalifikującym dzięki czemu możemy indywidualnie dostosować zabieg do oczu każdego Pacjenta. Podobnie jak w przypadku zabiegu FemtoLASIK w większości przypadków, Pacjenci zauważają znaczną poprawę widzenia do dali i bliży już po jednym dniu od zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku i starczowzroczności

Presbyond®

Cena badań kwalifikacyjnych

195zł

Cena zabiegu

12.000zł 9.990zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat starczowzroczności