Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Zaufali nam

Dziękuję doktorowi Krzywickiemu oraz całemu zespołowi Optegra (dawniej Vidium Medica) Warszawa za fantastyczną opiekę i przywrócenie ostrości wzroku na wszystkie odległości. Nie rezygnuję z okularów, bo się z nimi lubię i są dość charakterystyczne dla mojego wizerunku. Poza tym chodzenie w tzw. zerówkach to zupełnie co innego. I co najważniejsze, teraz to ja wybieram kiedy chcę mieć okulary na nosie, a nie odwrotnie.

Krzysztof Jankowski Jankes – prezenter radiowy


Paweł Fajdek

Pod koniec 2020 roku w Optegra (dawniej Vidium Medica) w Krakowie, Paweł Fajdek przeszedł zabieg laserowej korekcji wzroku. Mamy nadzieję, że teraz będzie nas reprezentował co najmniej tak samo rewelacyjnie jak do tej pory;)

Paweł Fajdek – czterokrotny Mistrz Świata w rzucie młotem


Zofia Zborowska – aktorka

Zosia trafiła do nas za namową swoich przyjaciółek. Jak sama mówi, bardzo boi się lekarzy – jest „strasznym cykorem”? i to powstrzymywało ją przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu. Konieczność zrezygnowania z soczewek kontaktowych na dwa tygodnie przed kwalifikacją, stanowił dla niej dodatkowe utrudnienie, ale w końcu się udało! Zosia pomyślnie przeszła badania i już kilka dni po nich, trafiła na naszą salę zabiegową. Metoda do jakiej została zakwalifikowana (Lentivu® (SMILE)) pozawala na bardzo szybki powrót do normalnej codzienności i aktywności ( bieganie, joga, sesje zdjęciowe) – dlatego idealnie nadawała się dla naszej Pacjentki. Nad wszystkim czuwała dr Anita Łagocka-Popławska, która oprócz pewnej ręki służyła również pomocnym ramieniem w odpędzaniu wszystkich obaw i lęków Zosi.

Zofia Zborowska – aktorka


Aleksandra Domańska – aktorka

Optegra (dawniej Vidium Medica) to miejsce, które mogę polecić z całego serca! Najmocniejszym punktem kliniki są oczywiście ludzie. Najwiecej czasu spędziłam ze wspaniałą Panią Olą, optometrystką, która z wielkim spokojem i wyrozumiałością udzielała wyczerpujących odpowiedzi na każe pytanie, dzięki temu czułam się bardzo bezpiecznie (…) Kwalifikowała mnie dr Anita Łagocka – Popławska, która przygotowała mnie do zabiegu i krok po kroku opowiedziała jak to będzie wyglądać (…) ☀️. Oaza spokoju doktor Piotr Krzywicki powiedział mi, że dawno nie miał tak opanowanej osoby na stole. Chwalę się, bo prawda jest taka, że byłam przerażona, ale wiedziałam, że tylko oddech i stosowanie się do poleceń mogą mnie uratować. (…)Ale i tak najważniejsze jest to, że widzę świat jakiego nie widziałam od 15 lat. Nie mogę się nadziwić, że wszystko wokół ma tyle szczegółów i drobiazgów. Miałam dużą wadę bo -5, czasem pracuje po 13, 14h i soczewki były moim utrapieniem. Jeżeli się zastanawiacie nad takim zabiegiem, ale się boicie, bardzo polecam klinikę i wszystkich serdecznych ludzi, którzy tam pracują. Dziękuję “

Aleksandra Domańska – aktorka


Maja Bohosiewicz – aktorka

Od 15lat nosiłam soczewki kontaktowe, raz lepiej, raz gorzej dobrane(…) W tym roku poszłam na konsultacje do Optegra (dawniej Vidium Medica) na Wilanowie(…) 2 tyg chodzenia w okularach i przeszłam kwalifikacje do zabiegu metodą Lentivu® (SMILE) która lekrze dobrali do mojego stylu życia. Po niej właściwie od razu można wrócić do aktywności fizycznej czy makeupu(…) Zabieg NIE BOLI a cały strach jest w psychice(…)3dni później byłam na kolejnej konsultacji i okazało się, że w prawym oku widzę 120% normy

Nie wiem czy ktoś z was nosi soczewki ale ja wciąż nie mogę uwierzyć ze otwieram rano oczy i WIDZĘ!

Maja Bohosiewicz – aktorka


Michał Kubiak

Dziękuję wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do wyleczenia moich oczu. Jestem w stanie spokojnie trenować i grać bez martwienia się, że soczewka wypadnie w trakcie meczu.

Mój komfort życia poprawił się. Wstając rano, nie muszę już zakładać soczewek czy szukać okularów, dlatego jestem szczęśliwym człowiekiem!

Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Mistrz Świata 2014 i 2018.


Małgorzata Rozenek-Majdan – prezenterka telewizyjna.

Chciałabym bardzo podziękować za profesjonalizm i wspaniałą opiekę Doktorowi Mariuszowi Kuwik, Siostrze Liliannie oraz całemu personelowi kliniki, bo gdy każda klinika bała się dokonać laserowej korekcji wzroku, to Optegra (dawniej Vidium Medica), dzięki najnowocześniejszemu laserowi, podjął się zabiegu. Nosiłam okulary i soczewki od 10. roku życia (każdy kto ma wadę zbliżoną do -8 wie, jaki to kłopot). Nie noszę ich od tygodnia i nigdy nie widziałam lepiej niż teraz.

Małgorzata Rozenek-Majdan – prezenterka telewizyjna.


badanie okulistyczna kabuli

Dziękuję całemu zespołowi Optegra (dawniej Vidium Medica) za opiekę. Dzięki Wam Kabula nie tylko przeszła po raz pierwszy w życiu profesjonalne badanie oczu, ale też wróciła do domu z idealnie dobranymi okularami i elektroniczną lupą. To znacznie wpłynie na komfort jej życia i postępy w nauce

Martyna Wojciechowska – dziennikarka, podróżniczka


Jerzy Janowicz – tenisista

Kiedy grałem w tenisa miałem ogólnie problemy z soczewkami, często bolały mnie oczy, były mocno przesuszone. Problemy nasilały się najbardziej kiedy była potrzeba grania wieczorem przy sztucznym oświetleniu. W życiu codziennym większość czasu używałem okulary, ponieważ w soczewkach po prostu źle się czułem. Chcąc podnieść jakość swojego życia i komfort podczas gry w tenisa i trenowania zdecydowałem się na zabieg. Opieka w Optegrze (dawniej Vidium Medica) była na najwyższym poziomie, bardzo przyjazna atmosfera i przede wszystkim po zabiegu- wzrok bezbłędny. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na zabieg laserowej korekcji wzroku, który bardzo podniósł komfort mojego życia.

Jerzy Janowicz – tenisista


Mateusz Pągowki vel Pago - profesjonalny gracz internetowy Counter Strike

Stało się! Oczka naprawione, w końcu przestałem być ślepakiem! Moja wada -8.0 i -7,5 została całkowicie wyzerowana. Podziękowania dla wybitnych specjalistów – całej kliniki Optegra (dawniej Vidium Medica). Wkrótce zobaczycie jak będę teraz strzelać!

Mateusz Pągowski vel PAGO – profesjonalny gracz internetowy Counter Strike


Filip Lato – wokalista

Jestem mega szczęśliwy! Po wielu latach w okularach i soczewkach znowu wszystko widzę!

Ogromne podziękowania dla dra Krzywickiego i całego zespołu!

Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się na to wcześniej.

Filip Lato – wokalista


Anna Grejman po laserowej korekcji wzroku.

Wszystko widzę bez soczewek! To jest dla mnie po prostu nowe życie! Od kiedy pamiętam miałam wadę wzroku, astygmatyzm. Noszenie soczewek nie sprawiało mi problemu: grałam i robiłam w nich praktycznie wszystko, dopóki moje oczy się nie zbuntowały i powiedziały, że nie założą więcej soczewek. Byłam w kropce, bo bez soczewek nie byłam w stanie trenować, a korekcyjne okulary sportowe nie sprawdzały się. Noszenie soczewek stało się dla mnie męczarnią – czułam jakbym miała drewniane soczewki w oczach, praktycznie nie rozstawałam się z kroplami nawilżającymi. Nie byłam w stanie trenować, a bardzo chcę wrócić do gry. Jedynym rozwiązaniem okazał się zabieg. Już jestem po! Bardzo się cieszę, że się zdecydowałam i jestem bardzo wdzięczna. Mega dziękuję!

Anna Grejman – siatkarka, reprezentantka Polski


laserowa korekcja wzroku jakub baczek

Problem ze wzrokiem miałem od lat młodzieńczych. Musiałem zrezygnować z gry w siatkówkę, bo nie widziałem nadlatującej piłki. Z wiekiem wada się pogłębiała a kolejne aktualizacje szkieł w okularach zdawały egzamin tylko na kilka miesięcy. Aby przeczytać etykietę na butelce wody musiałem zdjąć okulary i zrobić z nich coś w rodzaju lupy. Nikt tak nie doceni co znaczy dobrze widzieć póki nie dotknie go wada wzroku. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc normalnie korzystać z telefonu komórkowego, czytać książki czy grać w golfa. Moje marzenie o dobrym widzeniu właśnie się spełniło.

Jakub B. Bączek – trener mentalny, wykładowca biznesowy i akademicki (MBA), podróżnik


Stanisław Karpiel – Bułecka – piosenkarz i narciarz freestylowy.

Stanisław Karpiel – Bułecka – piosenkarz i narciarz freestylowy. Piosenkarz, lider i wokalista zespołu Future Folk


Powyżej umieszczono opinie naszych Pacjentów na temat świadczeń okulistycznych, z których skorzystali w placówkach Optegra i Vidium Medica w Polsce. Opinie te nasi Pacjenci sformułowali na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń w związku ze świadczeniami okulistycznymi udzielanymi przez Optegra lub Vidium Medica, a  udostępnili je wykonując postanowienia umów partnerskich zawartych z Optegra.