Zaufali nam

Paweł Fajdek

Pod koniec 2020 roku w Vidium Medica w Krakowie, Paweł Fajdek przeszedł zabieg laserowej korekcji wzroku. Mamy nadzieję, że teraz będzie nas reprezentował co najmniej tak samo rewelacyjnie jak do tej pory;)

Paweł Fajdek – czterokrotny Mistrz Świata w rzucie młotem


Zofia Zborowska – aktorka

Zosia trafiła do nas za namową swoich przyjaciółek. Jak sama mówi, bardzo boi się lekarzy – jest „strasznym cykorem”? i to powstrzymywało ją przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu. Konieczność zrezygnowania z soczewek kontaktowych na dwa tygodnie przed kwalifikacją, stanowił dla niej dodatkowe utrudnienie, ale w końcu się udało! Zosia pomyślnie przeszła badania i już kilka dni po nich, trafiła na naszą salę zabiegową. Metoda do jakiej została zakwalifikowana (SMILE) pozawala na bardzo szybki powrót do normalnej codzienności i aktywności ( bieganie, joga, sesje zdjęciowe) – dlatego idealnie nadawała się dla naszej Pacjentki. Nad wszystkim czuwała dr Anita Łagocka-Popławska, która oprócz pewnej ręki służyła również pomocnym ramieniem w odpędzaniu wszystkich obaw i lęków Zosi.

Zofia Zborowska – aktorka


Aleksandra Domańska – aktorka

@vidium_medica to miejsce, które mogę polecić z całego serca! Najmocniejszym punktem kliniki są oczywiście ludzie. Najwiecej czasu spędziłam ze wspaniałą Panią Olą, optometrystką, która z wielkim spokojem i wyrozumiałością udzielała wyczerpujących odpowiedzi na każe pytanie, dzięki temu czułam się bardzo bezpiecznie (…) Kwalifikowała mnie dr Anita Łagocka – Popławska, która przygotowała mnie do zabiegu i krok po kroku opowiedziała jak to będzie wyglądać (…) ☀️. Oaza spokoju doktor Piotr Krzywicki powiedział mi, że dawno nie miał tak opanowanej osoby na stole. Chwalę się, bo prawda jest taka, że byłam przerażona, ale wiedziałam, że tylko oddech i stosowanie się do poleceń mogą mnie uratować. (…)Ale i tak najważniejsze jest to, że widzę świat jakiego nie widziałam od 15 lat. Nie mogę się nadziwić, że wszystko wokół ma tyle szczegółów i drobiazgów. Miałam dużą wadę bo -5, czasem pracuje po 13, 14h i soczewki były moim utrapieniem. Jeżeli się zastanawiacie nad takim zabiegiem, ale się boicie, bardzo polecam @vidium_medica i wszystkich serdecznych ludzi, którzy tam pracują. Dziękuję “

Aleksandra Domańska – aktorka


Maja Bohosiewicz – aktorka

Od 15lat nosiłam soczewki kontaktowe, raz lepiej, raz gorzej dobrane(…) W tym roku poszłam na konsultacje do @vidium_medica na wilanowie(…)2 tyg chodzenia w okularach i przeszłam kwalifikacje do zabiegu metodą SMILE która lekrze dobrali do mojego stylu życia. Po niej właściwie od razu można wrócić do aktywności fizycznej czy makeupu(…) Zabieg NIE BOLI a cały strach jest w psychice(…)3dni później byłam na kolejnej konsultacji i okazało się, że w prawym oku widzę 120% normy

Nie wiem czy ktoś z was nosi soczewki ale ja wciąż nie mogę uwierzyć ze otwieram rano oczy i WIDZĘ!

Maja Bohosiewicz – aktorka


Michał Kubiak

Dziękuję wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do wyleczenia moich oczu. Jestem w stanie spokojnie trenować i grać bez martwienia się, że soczewka wypadnie w trakcie meczu.

Mój komfort życia poprawił się. Wstając rano, nie muszę już zakładać soczewek czy szukać okularów, dlatego jestem szczęśliwym człowiekiem!

Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Mistrz Świata 2014 i 2018.


Małgorzata Rozenek-Majdan – prezenterka telewizyjna.

Chciałabym bardzo podziękować za profesjonalizm i wspaniałą opiekę Doktorowi Mariuszowi Kuwik, Siostrze Liliannie oraz całemu personelowi kliniki, bo gdy każda klinika bała się dokonać laserowej korekcji wzroku, to Vidium Medica Centrum Nowoczesnej Okulistyki, dzięki najnowocześniejszemu laserowi, podjął się zabiegu. Nosiłam okulary i soczewki od 10. roku życia (każdy kto ma wadę zbliżoną do -8 wie, jaki to kłopot). Nie noszę ich od tygodnia i nigdy nie widziałam lepiej niż teraz.

Małgorzata Rozenek-Majdan – prezenterka telewizyjna.


Klemens Murańka – skoczek narciarski

Na wzroku nie mogłem kompletnie polegać. Wszystko, co robiłem, to było na zasadzie czucia. Sam nie wiem, jak to się wówczas udawało. W ogóle nie widziałem linii na zeskoku. Odkąd udało się poprawić wzrok, wiem, gdzie lecę. Wcześniej skupiałem się głównie na tym, żeby tylko wylądować. Przez dwa lata oszukiwałem trenerów i samego siebie. To była straszna głupota. Nie widziałem, jak trener macha mi chorągiewką. Gdy patrzyłem na góry, wszystkie szczyty zlewały mi się w jedno. A lasy to po prostu była wielka plama

Klemens Murańka – skoczek narciarski, “następca Adama Małysza”, „cudowne dziecko polskich skoków”


badanie okulistyczna kabuli

Dziękuję całemu zespołowi Vidium Medica za opiekę. Dzięki Wam Kabula nie tylko przeszła po raz pierwszy w życiu profesjonalne badanie oczu, ale też wróciła do domu z idealnie dobranymi okularami i elektroniczną lupą. To znacznie wpłynie na komfort jej życia i postępy w nauce

Martyna Wojciechowska – dziennikarka, podróżniczka


Jerzy Janowicz – tenisista

Kiedy grałem w tenisa miałem ogólnie problemy z soczewkami, często bolały mnie oczy, były mocno przesuszone. Problemy nasilały się najbardziej kiedy była potrzeba grania wieczorem przy sztucznym oświetleniu. W życiu codziennym większość czasu używałem okulary, ponieważ w soczewkach po prostu źle się czułem. Chcąc podnieść jakość swojego życia i komfort podczas gry w tenisa i trenowania zdecydowałem się na zabieg. Opieka w Vidium Medica była na najwyższym poziomie, bardzo przyjazna atmosfera i przede wszystkim po zabiegu- wzrok bezbłędny. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na zabieg laserowej korekcji wzroku, który bardzo podniósł komfort mojego życia.

Jerzy Janowicz – tenisista


Mateusz Pągowki vel Pago - profesjonalny gracz internetowy Counter Strike

Stało się! Oczka naprawione, w końcu przestałem być ślepakiem! Moja wada -8.0 i -7,5 została całkowicie wyzerowana. Podziękowania dla wybitnych specjalistów – całej kliniki Vidium Medica. Wkrótce zobaczycie jak będę teraz strzelać!

Mateusz Pągowski vel PAGO – profesjonalny gracz internetowy Counter Strike


Filip Lato – wokalista

Jestem mega szczęśliwy! Po wielu latach w okularach i soczewkach znowu wszystko widzę!

Ogromne podziękowania dla dra Krzywickiego i całego zespołu @vidium_medica!

Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się na to wcześniej.

Filip Lato – wokalista


Anna Grejman po laserowej korekcji wzroku.

Wszystko widzę bez soczewek! To jest dla mnie po prostu nowe życie! Od kiedy pamiętam miałam wadę wzroku, astygmatyzm. Noszenie soczewek nie sprawiało mi problemu: grałam i robiłam w nich praktycznie wszystko, dopóki moje oczy się nie zbuntowały i powiedziały, że nie założą więcej soczewek. Byłam w kropce, bo bez soczewek nie byłam w stanie trenować, a korekcyjne okulary sportowe nie sprawdzały się. Noszenie soczewek stało się dla mnie męczarnią – czułam jakbym miała drewniane soczewki w oczach, praktycznie nie rozstawałam się z kroplami nawilżającymi. Nie byłam w stanie trenować, a bardzo chcę wrócić do gry. Jedynym rozwiązaniem okazał się zabieg. Już jestem po! Bardzo się cieszę, że się zdecydowałam i jestem bardzo wdzięczna. Mega dziękuję!

Anna Grejman – siatkarka, reprezentantka Polski


laserowa korekcja wzroku jakub baczek

Problem ze wzrokiem miałem od lat młodzieńczych. Musiałem zrezygnować z gry w siatkówkę, bo nie widziałem nadlatującej piłki. Z wiekiem wada się pogłębiała a kolejne aktualizacje szkieł w okularach zdawały egzamin tylko na kilka miesięcy. Aby przeczytać etykietę na butelce wody musiałem zdjąć okulary i zrobić z nich coś w rodzaju lupy. Nikt tak nie doceni co znaczy dobrze widzieć póki nie dotknie go wada wzroku. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc normalnie korzystać z telefonu komórkowego, czytać książki czy grać w golfa. Moje marzenie o dobrym widzeniu właśnie się spełniło.

Jakub B. Bączek – trener mentalny, wykładowca biznesowy i akademicki (MBA), podróżnik


Marta Domachowska – tenisistka

Najpierw na zabieg zdecydował się mój chłopak – Jurek i kiedy zobaczyłam, że to nie takie straszne.. i widziałam jak szybko wraca do normalnego funkcjonowania o dużo wyższym komforcie również zdecydowałam się na zabieg. Jestem zachwycona efektami. Przede wszystkim mój wzrok jest teraz idealny. Przez pierwsze dni nie mogłam się nadziwić jakie to cudowne uczucie widzieć wszystko tak dokładnie, wyraźnie i ostro. Bardzo się cieszę, ze zdecydowałam się na zabieg w Vidium Medica, sam zabieg trwał kilka minut, cały zespół był bardzo profesjonalny i czułam się spokojna pod ich opieka, ze wszystko zostanie prawidłowo dopilnowane, a teraz mogę cieszyć się idealnym wzrokiem.

Marta Domachowska – tenisistka


Magdalena Gwizdoń – biathlonistka i żołnierz zawodowy

Zdecydowałam na ten zabieg: Dlatego, że na codzień chodziłam w szkłach kontaktowych a uprawiałam dyscyplinę zimowa i tu pojawiały się  problemy ze szkłami kontaktowymi. Przy niskich temperaturach soczewka wypadała i zaczynał się stres… Trenowanie w soczewkach przy sztucznym świetle było bardzo ciężkie..teraz  nie odczuwam już tych problemów i mam pełen komfort z oczami.  Druga sprawa to to, że jestem żołnierzem zawodowym i wykonuję moją prace w trudnych warunkach tj. jak poligon. Szkła kontaktowe bardzo mi przeszkadzały z powodu wszechobecnego kurzu. W związku z czym musiałam je czyścić pare razy dziennie. Teraz nie muszę się tym martwić.

Mój komfort życia się zmienił na lepsze. Nie muszę już zdejmować i chować do pudełka moich  szkieł kontaktowych każdego wieczoru by rano znów je zakładać.  Po zabiegu odczuwam pełną wygodę i bardzo to doceniam. Trafiłam do Vidium Medica poprzez Polski Związek Biathlonu … i jestem bardzo zadowolona.  Nie umiem wyrazić pochwały w moich słowach!! Pełen profesionalizm, pełne oddanie się pacjentowi. Bardzo miło wspominam zabieg i pobyt w klinice Vidium Medica.”

Magdalena Gwizdoń – biathlonistka i żołnierz zawodowy


Wojciech Chmielewski – reprezentant Polski w saneczkarstwie

Operacja przyniosła same korzyści nie ma już zmartwień czy założyłem soczewki czy nie. Nie martwię się jak idę na basen czy do sauny. Czas, który przeznaczałem na zakładanie soczewek czasami bywał spory a teraz mogę pospać te 15 minut dłużej w podróży. Oczy mi się tak nie wysuszają ,nie martwię się, że soczewka mi wypadnie albo się odklei bo w okularach czuje się niekomfortowo.

Opieka u Pana Voigta była bardzo profesjonalna, personel i sama atmosfera w klinice była świetna. Sam zabieg przebiegł bardzo szybko i prawie bezboleśnie.

Wojciech Chmielewski – reprezentant Polski w saneczkarstwie


Stanisław Karpiel – Bułecka – piosenkarz i narciarz freestylowy.

Stanisław Karpiel – Bułecka – piosenkarz i narciarz freestylowy. Piosenkarz, lider i wokalista zespołu Future Folk


Prof. Andrzej Zoll

Prof. Andrzej Zoll – Polski prawnik i profesor nauk prawnych


Powyżej umieszczono opinie naszych Pacjentów na temat świadczeń okulistycznych, z których skorzystali w placówkach Optegra i Vidium Medica w Polsce. Opinie te nasi Pacjenci sformułowali na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń w związku ze świadczeniami okulistycznymi udzielanymi przez Optegra lub Vidium Medica, a  udostępnili je wykonując postanowienia umów partnerskich zawartych z Optegra.