Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Stan pacjenta po operacji wszczepienia sztucznej soczewki

Po zabiegu pacjent przechodzi okres rekonwalescencji. Czas, jaki musi upłynąć by pacjent zaczął wyraźnie widzieć zależy od indywidualnych uwarunkowań. Zazwyczaj czas ten jest krótki i umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności. Bardzo ważne jest, aby w okresie rekonwalescencji przestrzegać kilku podstawowych zasad zachowania pooperacyjnego:

  1. Po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza w zakresie przyjmowania kropli oraz wizyt kontrolnych
  2. Przez okres 4 tygodni wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego, a szczególnie dźwigania ciężkich przedmiotów. Nie wolno się także schylać i wykonywać gwałtownych ruchów głową: góra/dół. W przypadku zakładania butów należy tę czynność wykonać przy użyciu stołeczka lub w przysiadzie, aby nie pochylać głowy.
  3. Nie należy mocno mrużyć i zaciskać powiek, jak również pocierać oczu. Przez jakiś czas może utrzymywać się uczucie dyskomfortu.
  4. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się samodzielnie myć głowy. Po pierwsze, dlatego, że istnieje ryzyko przechylenia głowy, a po drugie, by woda przypadkowo nie dostała się do oka.
  5. Wychodząc z domu zawsze należy pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, które chronią przed szkodliwym działaniem UV oraz wiatrem i przypadkowym wpadnięciem ciała obcego do oka.
  6. Jeśli przed zabiegiem Pacjent używał okularów, to możliwe, że po operacji będzie musiał je zmienić. W początkowym okresie pooperacyjnym można zamontować zamiast szkła korekcyjnego zwykłe szkło o mocy zero. Po miesiącu można udać się do okulisty, w celu dobrania odpowiednich szkieł korekcyjnych.

“Należy jednak pamiętać, że proces rekonwalescencji jest bardzo indywidualny i każdy pacjent będzie przechodził go inaczej.”

mgr Irmina Gunther
optometrysta, Optegra (dawniej Vidium Medica) Warszawa

 

Refrakcyjna wymiana soczewki

Cena badań kwalifikacyjnych

399,-

Cena zabiegu

od 8500,-

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat refrakcyjnej wymiany soczewki