Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Nasz sprzęt zabiegowy

Laser VisuMax®

VisuMax® to przełomowy laser femtosekundowy firmy ZEISS, za pomocą którego przeprowadza się zabiegi laserowej korekcji wzorku metodą Lentivu® (ReLEx™ SMILE). Niezwykle precyzyjny i szybki, skraca czas zabiegu do niezbędnego minimum. Umożliwia bardzo dokładną korekcję krótkowzroczności za pomocą utworzonej wewnątrz rogówki mikrosoczewki. Jej usunięcie poprzez niewielkie nacięcie o szerokości 4 mm, prowadzi do zmiany krzywizny rogówki, a tym samym do skorygowania wady wzroku.

VisuMax® wykorzystywany jest również do formowania płatka rogówki w zabiegach laserowej korekcji wzroku metodą femtoLASIK.

zabieg SMILE zeiss
zabieg SMILE zeiss

Laser MEL 90

MEL 90 to najnowszy laser excimerowy firmy ZEISS, wykorzystywany w zabiegach laserowej korekcji metodą femtoLASIK oraz w metodach powierzchniowych. Jego główne zalety to:

  • „Eye Tracker” – inteligentny system aktywnego śledzenia ruchów gałki ocznej, dzięki któremu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, a działanie lasera niezwykle precyzyjne
  • możliwość elastycznego wyboru częstotliwości od 250 Hz do 500 Hz, z jaką pracuje laser, co pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu
  • Zaawansowany Algorytm Ablacji Triple-A, umożliwia bardzo dokładne zaplanowanie zabiegu i zwiększa przewidywalność jego efektów.

Laser WaveLight FS200

WaveLight FS200 to pierwszy w Polsce laser femtosekundowy firmy Alcon, który w operacjach femtoLASIK formuje płatek rogówki, po to, abyśmy mogli dostać się do właściwej warstwy rogówki, w obrębie której usuwana będzie wada wzroku, czyli do jej istoty właściwej. Impulsy świetlne tego lasera są bardzo krótkie, dzięki czemu jesteśmy w stanie niezwykle szybko dokonać cięć tkanki i tym samym zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia, a brzeg nacinanego płatka zachowuje odpowiedni kształt. W konsekwencji płatek, który powstaje w pierwszym etapie laserowego zabiegu oczu jest łatwy do uniesienia, a jego przyleganie po operacji, niezwykle silne. Ponadto WaveLight®FS200 umożliwia przeprowadzanie innych zabiegów, takich jak formowanie tuneli pod pierścienie śródrogówkowe, keratoplastykę oraz formowanie bardzo cienkich płatków.

WaveLight FS200 wyposażony jest w mikroskop z bardzo precyzyjną optyką Carl Zeiss oraz wbudowaną kamerą umożliwiającą dokumentowanie zabiegu.

Laser WaveLight FS200
Laser WaveLight EX500 firmy Alcon

Laser excimerowy WaveLight EX500

WaveLight EX500 firmy Alcon to laser excimerowy, połączony z laserem WaveLight®FS200 w jednej sieci, w jeden unit. W ten sposób tworzą unikatowy Refractive Suite, który nie wymaga od pacjenta ruchu, zmiany pozycji, czy wstawania z łóżka w trakcie trwania procedury femtoLASIK i każdej innej możliwej do wykonania z wykorzystaniem zestawu laserowego.

WaveLight EX500, po odpowiednim zaprogramowaniu, jest w stanie usunąć wadę wzroku, poprzez precyzyjne odparowanie tkanki. Poprzez działanie lasera na istotę właściwą rogówki zmieniamy jej kształt, na taki, który pozwoli by światło wpadające do oka trafiało na siatkówkę – dokładnie w takim miejscu by uzyskać perfekcyjny wzrok.

Wykorzystywany w Optegrze (dawniej Vidium Medica) laser WaveLight®EX500 ma wiele zalet:

  • Wbudowany wielowymiarowy “EyeTracker” – śledzi ruchy oka i minimalizuje przy tym ich wpływ na wynik korekcji wady wzroku
  • Wbudowany pachymetr – pozwala nam stale nadzorować grubość rogówki pacjenta w trakcie trwania procedury laserowego zabiegu
  • Kalibracja wiązki laserowej odbywa się z dokładnością do 0,1 dioptrii.