JESTEŚ TUTAJ: Nasz sprzęt

Nasz sprzęt

Laser WaveLight FS200

WaveLight FS200 firmy Alcon to laser femtosekundowy, który w operacjach FemtoLASIK formuje płatek rogówki, po to, abyśmy mogli dostać się do właściwej warstwy rogówki, w obrębie której usuwana będzie wada wzroku, czyli do jej istoty właściwej. Impulsy świetlne tego lasera są bardzo krótkie, dzięki czemu jesteśmy w stanie niezwykle szybko dokonać cięć tkanki i tym samym zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia, a brzeg nacinanego płatka zachowuje odpowiedni kształt. W konsekwencji płatek, który powstaje w pierwszym etapie laserowego zabiegu oczu jest łatwy do uniesienia, a jego przyleganie, po operacji, niezwykle silne. Ponadto WaveLight®FS200 umożliwia przeprowadzanie innych zabiegów, takich jak formowanie tuneli pod pierścienie śródrogówkowe, keratoplastykę oraz formowanie bardzo cienkich płatków.

WaveLight FS200 wyposażony jest w mikroskop z bardzo precyzyjną optyką Carl Zeiss oraz wbudowaną kamerą umożliwiającą dokumentowanie zabiegu.

Laser-WaveLight-FS200

Laser excimerowy WaveLight EX500

wavelight_ex500

WaveLight EX500 firmy Alcon czyli laser excimerowy, jest drugim, co do ważności laserem w chirurgii refrakcyjnej. Jest on połączony z pierwszym laserem WaveLight®FS200 w jednej sieci, tworząc unikatowy Refractive Suite, który nie wymaga od pacjenta ruchu, zmiany pozycji, czy wstawania z łóżka w trakcie trwania procedury FemtoLASIK i każdej innej możliwej do wykonania z wykorzystaniem zestawu laserowego.

WaveLight EX500, po odpowiednim zaprogramowaniu, jest w stanie usunąć wadę wzroku, poprzez precyzyjne odparowanie tkanki. Poprzez działanie lasera na istotę właściwą rogówki zmieniamy jej kształt, na taki, który pozwoli by światło wpadające do oka trafiało na siatkówkę – dokładnie w takim miejscu by uzyskać perfekcyjny wzrok.

Wykorzystywany w Vidium Medica laser WaveLight®EX500 ma wiele zalet:

  • Wbudowany wielowymiarowy “EyeTracker” śledzi ruchy oka i minimalizuje przy tym ich wpływ na wynik korekcji wady wzroku
  • Wbudowany pachymetr pozwala nam stale nadzorować grubość rogówki pacjenta w trakcie trwania procedury laserowego zabiegu
  • Kalibracja wiązki laserowej odbywa się z dokładnością do 0,1 dioptrii.