Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Soczewki fakijne – wady i zalety ich wszczepienia. Czy to dobra alternatywa dla soczewek kontaktowych i okularów?

Soczewki fakijne umożliwiają korekcję wady wzroku u Pacjentów od 21 roku życia. Zabieg ten jest rekomendowany osobom, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się laserowej korekcji wzroku i chcą uwolnić się od noszenia okularów, soczewek kontaktowych. Soczewki wewnątrzgałkowe wszczepiamy zwykle krótkowidzom i dalekowidzom, podnosząc w ten sposób komfort ich codziennego funkcjonowania. Zastanawiasz się, czy wszczepić… Czytaj dalej Soczewki fakijne – wady i zalety ich wszczepienia. Czy to dobra alternatywa dla soczewek kontaktowych i okularów?

Badanie kąta przesączania (gonioskopia) – na czym polega?

Gonioskopia to specjalistyczne badanie okulistyczne, które umożliwia ocenę kąta przesączania (rogówkowo-tęczówkowego). Jest niezwykle przydatne w diagnostyce zmian jaskrowych i nadciśnienia ocznego. Czeka Cię badanie gonioskopowe i szukasz informacji na temat tej metody diagnostycznej? Sprawdź, na czym polega gonioskopia i dowiedz się, czy wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Gonioskopia – na czym polega to badanie?… Czytaj dalej Badanie kąta przesączania (gonioskopia) – na czym polega?

Kiedy wykonać badanie OCT? Jakie choroby wykrywa badanie OCT oka?

Badanie OCT, czyli optyczna koherentna tomografia oka, to nowoczesne narzędzie diagnostyczne, które pozwala specjaliście rozpoznać wiele chorób okulistycznych i jest przydatne przy przygotowaniu do zabiegów laserowych. Sprawdź, na czym polega i jak długo trwa to bezkontaktowe i bezinwazyjne badanie oczu, zanim odwiedzisz gabinet lekarski.  Na czym polega badanie OCT? Podstawowe informacje dla Pacjenta OCT oka… Czytaj dalej Kiedy wykonać badanie OCT? Jakie choroby wykrywa badanie OCT oka?

Czy zaćma może się cofnąć? Operacja zaćmy

Zaćma jest jedną z najczęstszych chorób oczu, diagnozowanych u ludzi zwykle po 60. roku życia. Niektórzy Pacjenci zmagający się z tą przypadłością zastanawiają się, czy zaćma może się cofnąć? W artykule postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie. Sprawdź, co na ten temat sądzą lekarze okuliści i dowiedz się, na czym polega operacyjne usunięcie zaćmy.… Czytaj dalej Czy zaćma może się cofnąć? Operacja zaćmy

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zaćma

Operacja zaćmy NFZ: gdzie najszybciej uzyskać pomoc w leczeniu zaćmy na NFZ? Najkrótsze terminy

Zaćma to choroba, która wymaga leczenia operacyjnego. Usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej sztuczną to jedyna skuteczna metoda na odzyskanie przez chorego komfortu widzenia. Nie każdy Pacjent ma świadomość, że Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tego typu procedurę. Interesuje Cię operacja zaćmy na NFZ? Gdzie najszybciej możesz uzyskać pomoc? Sprawdź, jakie są dostępne terminy operacji zaćmy… Czytaj dalej Operacja zaćmy NFZ: gdzie najszybciej uzyskać pomoc w leczeniu zaćmy na NFZ? Najkrótsze terminy

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zaćma

Blefaroplastyka: wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem plastyki powiek

Opadające powieki nie tylko postarzają nasz wygląd, ale też mogą ograniczać pole widzenia. Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny umożliwiający korektę powiek górnych i dolnych, który w ostatniej dekadzie zyskał na popularności szczególnie wśród kobiet zmagających się z utratą jędrności skóry w okolicy oczu lub workami pod oczami. Sprawdź, jakie są wskazania do zabiegu blefaroplastyki i dowiedz… Czytaj dalej Blefaroplastyka: wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem plastyki powiek

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Okuloplastyka

Operacja zeza u dorosłych: gdzie najlepiej poddać się zabiegowi operacyjnemu? 

Zez (nierówne ustawienie gałek ocznych) nie występuje jedynie w wieku dziecięcym. Jak podkreślają lekarze okuliści, zdarza się, że przypadłość dotyczy również i dorosłych Pacjentów. To problem okulistyczny, który obejmuje jedno lub oboje oczu i polega na osłabieniu mięśni ocznych. Zez może powodować podwójne widzenie, spadek ostrości wzroku, bóle głowy i przyczyniać się do obniżenia samooceny.… Czytaj dalej Operacja zeza u dorosłych: gdzie najlepiej poddać się zabiegowi operacyjnemu? 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zez

Operacja zeza u dzieci: gdzie najlepiej wykonać zabieg operacyjny?  

Wielu rodziców odwiedza gabinet okulistyczny z powodu rozwoju zeza u dziecka. Zez (strabismus) to częsta choroba oczu, która może powstać w dowolnym okresie dzieciństwa, skutkując różnymi zaburzeniami czynnościowymi i problemami ze wzrokiem w przyszłości. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega operacja zeza u dzieci? Gdzie najlepiej wykonać procedurę chirurgiczną? Jakie metody leczenia zeza u najmłodszych są… Czytaj dalej Operacja zeza u dzieci: gdzie najlepiej wykonać zabieg operacyjny?  

Drganie powieki – co może oznaczać i jak sobie radzić z tym objawem?

Drganie powieki może mieć łagodne i prozaiczne przyczyny, takie jak np. niedobór snu, stres czy deficyt mikroelementów w diecie, lub poważne i powiązane z jednostkami chorobowymi, które wymagają pilnej interwencji medycznej. Symptom ten bywa bardzo uciążliwy i obniża komfort życia. Sprawdź, dlaczego powieka górna zaczyna nagle drżeć. Dowiedz się, jak walczyć z tym objawem i… Czytaj dalej Drganie powieki – co może oznaczać i jak sobie radzić z tym objawem?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Baza wiedzy

Jak widzi osoba z astygmatyzmem – zrozumienie tej wady wzroku. Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm (astigmatismus) to zaburzenie widzenia, które może dotyczyć Pacjentów z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Nie wiesz, jak widzi osoba z astygmatyzmem? Niezborność objawia się zamazanym widzeniem przedmiotów, które znajdują się blisko i daleko. Poznaj przyczyny, objawy i leczenie astygmatyzmu. Sprawdź, jakie badania wzroku i metody korekcji są stosowane u osób z tą powszechnie zdiagnozowaną wadą… Czytaj dalej Jak widzi osoba z astygmatyzmem – zrozumienie tej wady wzroku. Czym jest astygmatyzm?