Refrakcyjna wymiana soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki jest to zabieg korygujący wadę wzroku, który ma na celu umożliwienie pacjentowi pozbycia się okularów. Wada wzroku, taka jak krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm spowodowana jest najczęściej niedopasowanymi wymiarami oka w stosunku do mocy optycznej, np. zbyt długa gałka oczna, zbyt płaska rogówka i inne.

Przyczyn może być wiele, ale najczęściej są to wady wrodzone. W celu poprawy widzenia pacjent zmuszony jest do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Refrakcyjna wymiana soczewki stanowi alternatywę dla laserowej korekcji wzroku. Zabieg znany jest ze swojego długotrwałego efektu oraz z tego, że jest jedną z najbezpieczniejszych metod korekcji wzroku. Co więcej ten zabieg uniemożliwia rozwinięcie się zaćmy w przyszłości, ponieważ zaćma nie występuje w przypadku sztucznych soczewek.

Zabieg ten jest również zalecany pacjentom z różnymi problemami oczu, takimi jak: cienka rogówka czy z syndrom suchego oka. Wynika to z faktu, że refrakcyjna wymiana soczewek nie wprowadza żadnych zmian w rogówce (poza początkowymi śladami po nacięciu rzędu 1-2mm), jak dzieje się w przypadku laserowego zabiegu. Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewek jest zalecany pacjentom w każdym wieku.

Refrakcyjną wymianę soczewki wybierają pacjenci, którzy z różnych powodów nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Często spowodowane jest to faktem, że ich wada jest zbyt duża bądź mają zbyt cienkie rogówki. Pacjent przed zabiegiem przechodzi badanie kwalifikacyjne, dzięki któremu lekarz jest w stanie zakwalifikować go do zabiegu i wybrać z nim odpowiednią soczewkę. Szczególnie zainteresowana tym typem zabiegów jest grupa pacjentów, którzy potrzebują dwóch par okularów – do chodzenia i do czytania. Zabieg pozwala rozwiązać ten problem.

Wymiana soczewki

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 5 599 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu

nawet do 50 rat

Dla kogo wymiana soczewki

Dla kogo może być taki zabieg?

Do grupy najbardziej zadowolonych pacjentów zaliczamy: osoby z wysoką nadwzrocznością, krótkowidzów, którym nie starczyło rogówki, by poddać się laserowej korekcji wzroku, a w szczególności osoby po 40. roku życia, które utraciły ostre widzenie z bliska.

Na czym polega zabieg wymiany soczewki

Na czym polega zabieg?

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki i wszczepieniu sztucznej soczewki, o mocy dopasowanej do rozmiarów oka pacjenta. Zabieg ten jest zbliżony do operacji zaćmy, czyli wymiany zmętniałej soczewki na sztuczną.

Przygotowanie do wszczepienia soczewki

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem lekarz zaleci wykonanie kilku badań. Pacjent powinien wykonać badanie okulistyczne, które pomoże wykryć rodzaj i stopień zaawansowania schorzeń oczu. Na podstawie tego badania lekarz dobiera odpowiednią moc soczewki.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać.
Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.

Stan pacjenta po operacji

Po zabiegu pacjent przechodzi okres rekonwalescencji. Czas, jaki musi upłynąć by pacjent zaczął wyraźnie widzieć zależy od indywidualnych uwarunkowań. Zazwyczaj czas ten jest krótki i umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności.

Rodzaje soczewek

Zaawansowane technologicznie soczewki wieloogniskowe dedykowane do refrakcyjnej wymiany soczewek, to takie, które dzięki swojej budowie zapewniają widzenie do każdej odległości. W rezultacie akomodacja soczewki własnej jest zastępowana przez widzenie symultaniczne.  Po zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewek z wykorzystaniem implantu wieloogniskowego akomodacja jest nam zbędna.