JESTEŚ TUTAJ: OPERACJA ZAĆMY / Jaką soczewkę wybrać?

Jaką soczewkę wybrać?

Obecnie chirurdzy okulistyczni oraz pacjenci mają do wyboru szeroką gamę sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych, przeznaczonych do wszczepienia w miejsce zmętniałej soczewki. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem oraz materiałem, z którego są wyprodukowane. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta, nowa soczewka może być jednoogniskowa lub wieloogniskowa. Najlepsze pozwalają nawet zupełnie wyeliminować z życia Pacjenta okulary.

Wybór optymalnej soczewki jest kluczowy przy decyzji o operacji zaćmy. Korzyściami z wyboru soczewek z grupy premium to filtr UV chroniący siatkówkę przed promieniowaniem, możliwość skorygowania wad wzroku takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, starowzroczność (rodzaje soczewek)

Ostateczny wybór soczewki zawsze należy do pacjenta – nasi specjaliści z uwagą wsłuchują się w jego indywidualne potrzeby i oczekiwania dotyczące jakości widzenia po zabiegu. Decyzję zawsze podejmuje pacjent po szczegółowej rozmowie z lekarzem na koniec badania. Specjalista służy radą i sugeruje optymalne rozwiązanie, które uwzględnia stan operowanego oka, stopień zaawansowania schorzenia oraz nakłady finansowe, jakie pacjent jest skłonny przeznaczyć na soczewkę.

Verion Image Guided System firmy Alcon to urządzenie diagnostyczne, przy pomocy, którego wykonywane są pomiary parametrów rogówki. Następnie indywidualnie dla parametrów oka pacjenta przeprowadzana jest kalkulacja mocy soczewki wszczepialnej. Innymi słowy, taki system pozwala na dopasowanie najlepszej soczewki, którą możemy zaproponować pacjentowi i przedstawić przewidywalny efekt zabiegu. Z pomocą najnowocześniejszego sprzętu jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować korekcję astygmatyzmu rogówkowego w postaci obliczenia soczewki torycznej i cięć relaksacyjnych. Informacja z przyrządu pomiarowego Verion jest przesyłana na salę operacyjną, dzięki czemu chirurg może w pełni wykorzystać możliwości technologiczne dokonując precyzyjnego wszczepu. System Verion pozwala ustawić soczewkę w sposób dokładnie dostosowany do wad oka pacjenta.

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 1 999 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet do 50 rat