Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Jaką soczewkę wybrać?

usunięcie zaćmy

Dynamiczny rozwój medycyny spowodował, że obecnie dysponujemy niezwykle szeroką gamą sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych, którymi możemy zastąpić zmętniałą soczewkę Pacjenta. Po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki oraz obszernego wywiadu, jesteśmy w stanie dopasować implant w taki sposób aby spełniał wymagania i oczekiwania każdego pacjenta. Do wyboru mamy soczewki jedno i wieloogniskowe, z korekcją astygmatyzmu czy z poszerzoną głębią ostrości. Wybierając zaawansowane implanty, pacjent może nawet całkowicie wyeliminować okulary korekcyjne ze swojego życia.

Wybór optymalnej soczewki jest kluczowy przy decyzji o operacji zaćmy. Korzyści z wyboru soczewek z grupy premium to filtr UV chroniący siatkówkę przed promieniowaniem, możliwość skorygowania wad wzroku takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, starowzroczność.

Ostateczny wybór soczewki zawsze należy do pacjenta – nasi specjaliści z uwagą wsłuchują się w jego indywidualne potrzeby i oczekiwania dotyczące jakości widzenia po zabiegu. Decyzję zawsze podejmuje pacjent po szczegółowej rozmowie z lekarzem na koniec badania. Specjalista służy radą i sugeruje optymalne rozwiązanie, które uwzględnia stan operowanego oka, stopień zaawansowania schorzenia oraz nakłady finansowe, jakie pacjent jest skłonny przeznaczyć na soczewkę.

Verion Image Guided System firmy Alcon to urządzenie diagnostyczne, przy pomocy, którego wykonywane są pomiary parametrów rogówki. Następnie indywidualnie dla parametrów oka pacjenta przeprowadzana jest kalkulacja mocy soczewki wszczepialnej. Innymi słowy, taki system pozwala na dopasowanie najlepszej soczewki, którą możemy zaproponować pacjentowi i przedstawić przewidywalny efekt zabiegu. Z pomocą najnowocześniejszego sprzętu jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować korekcję astygmatyzmu rogówkowego w postaci obliczenia soczewki torycznej i cięć relaksacyjnych.

dr n. med. Maciej Kozak

“Informacja z zaawansowanego systemu pomiarowego Verion jest przesyłana na salę operacyjną, dzięki czemu chirurg może w pełni wykorzystać możliwości technologiczne dokonując precyzyjnego wszczepu.”

dr n. med. Maciej Kozak
okulista-chirurg, Optegra (dawniej Vidium Medica) Kraków

 

System Verion pozwala ustawić soczewkę w sposób dokładnie dostosowany do wad oka pacjenta.

Operacja zaćmy w Krakowie i Warszawie

Usuwanie zaćmy

Cena badań kwalifikacyjnych

399 zł

Cena zabiegu

od 3000 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat zaćmy