Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Kliniki Vidium Medica to Optegra. Ta sama jakość w międzynarodowej sieci klinik

1 maja 2023 roku kliniki okulistyczne Vidium Medica w Krakowie i Warszawie Wilanów rozpoczną funkcjonowanie pod międzynarodową marką Klinik Okulistycznych Optegra.

Optegra to europejska sieć 11 placówek okulistycznych, działająca w 9 miastach w Polsce.

Podczas 25 lat funkcjonowania w Polsce, w klinikach Optegra lekarze przeprowadzili ponad 250 tys. zabiegów laserowej korekcji wzorku. Dzięki indywidualnemu podejściu, najnowszym metodom leczenia oraz wysokiej skuteczności wykonywanych zabiegów, Kliniki Optegra zyskały wśród Pacjentów doskonałe opinie. Usługom medycznym Optegra zaufało ponad 95% Pacjentów*.

Po połączeniu Vidium Medica z Optegra Polska Pacjenci placówek w Krakowie i Warszawie znajdą się pod opieką najbardziej doświadczonego i największego, bo liczącego ponad 250 specjalistów, zespołu medycznego, m.in. chirurgów refrakcyjnych i optometrystów.

Zyskają także dostęp do innowacyjnych metod leczenia, opartych na wiedzy i doświadczeniu ekspertów z Polski i za zagranicy, m.in. z Wielkiej Brytanii. Wielu z nich to pionierzy laserowej korekcji wzroku w Europie.

Najwyższą jakość i bezpieczeństwo prowadzonej diagnostyki oraz wykonywanych badań i procedur medycznych w Klinikach Optegra potwierdza uzyskanie statusu pierwszego w Polsce Centrum Referencyjnego firmy ZIESS w zakresie chirurgii refrakcyjnej. ZEISS jest liderem rynku optycznego, który produkuje i dostarcza zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny i zabiegowy w okulistyce oraz mikrochirurgii.

W wyniku połączenia Vidium i Optegra personel placówek w Wilanowie i w Krakowie pozostaje bez zmian. Przyszli i obecni Pacjenci Optegra nadal mogą liczyć na indywidualne podejście oraz najwyższe standardy obsługi i opieki medycznej.

*Badanie ilościowe, Ankieta Satysfakcji Pacjenta, styczeń 2023, na próbie 100+ osób.

Jakość i bezpieczeństwo w Optegra

Kadra medyczna

Oferujemy dostęp do ponad 250 wykwalifikowanych specjalistów okulistyki, certyfikowanych międzynarodowymi szkoleniami. Wielu z nich to pionierzy laserowej korekcji wzroku w Polsce.

Sprzęt medyczny

Optegra jest jedynym w Polsce Centrum Referencyjnym Zeiss® w zakresie chirurgii refrakcyjnej. Wszystkie kliniki wyposażone są w dwa lasery firmy Zeiss® – excimerowy i femtosekundowy, na których przeprowadzamy na co dzień najnowocześniejsze zabiegi laserowej korekcji wzroku na świecie.

Procedury i standard leczenia

Podczas 25 lat działalności, wykonaliśmy ponad 250 000 tych zabiegów. Dzięki tak dużej skali działalności medycznej, udało się nam ustandaryzować wszystkie procedury diagnostyczne i zabiegowe co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort Pacjentów.

Zadowoleni Pacjenci

Wyniki badań satysfakcji z ostatnich 12 miesięcy (lata 2022-2023), wskazują, że ponad 95% Pacjentów jest zadowolonych z jakości obsługi w Optegra – od pierwszego kontaktu podczas rozmów z infolinią po koordynację Pacjenta podczas wizyty w klinice.