JESTEŚ TUTAJ: REFRAKCYJNA WYMIANA SOCZEWKI / Na czym polega zabieg?

Na czym polega zabieg?

Na czym polega zabieg wymiany soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki i wszczepieniu sztucznej soczewki, o mocy dopasowanej do rozmiarów oka pacjenta. Zabieg ten jest zbliżony do operacji zaćmy, czyli wymiany zmętniałej soczewki na sztuczną. Refrakcyjna wymiana soczewki dotyczy przejrzystej soczewki własnej, którą usuwamy w celu zmiany mocy optycznej i wyrównania wady wzroku.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach małej sali operacyjnej, po uprzednim wybraniu odpowiedniej sztucznej soczewki dla pacjenta. Wybór jest zawsze spersonalizowany, każdy pacjent jest inny i wymaga innego podejścia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kroplowym i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent w trakcie zabiegu pozostaje w stałym kontakcie z personelem medycznym i jest w pełni świadomy. Sztuczne soczewki są wykonane z materiału tolerowanego przez tkanki oka – tzw. biokompatybilnego. Soczewki wszczepialne pochłaniają promienie UV i minimalizują odblaski. Powikłania chirurgii refrakcyjnej oka w chwili obecnej zdarzają się bardzo rzadko i obarczone są stosunkowo niskim ryzykiem operacyjnym, ze względu na rodzaj zastosowanego znieczulenia miejscowego.

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 5 599 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet do 50 rat