Na czym polega zabieg?

Na czym polega zabieg wymiany soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki i wszczepieniu sztucznej soczewki, o mocy dopasowanej do rozmiarów oka pacjenta. Zabieg ten jest zbliżony do operacji zaćmy, czyli wymiany zmętniałej soczewki na sztuczną. Refrakcyjna wymiana soczewki dotyczy przejrzystej soczewki własnej, którą usuwamy w celu zmiany mocy optycznej i wyrównania wady wzroku.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach małej sali operacyjnej, po uprzednim wybraniu odpowiedniej sztucznej soczewki dla pacjenta. Wybór jest zawsze spersonalizowany, każdy pacjent jest inny i wymaga innego podejścia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kroplowym i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent w trakcie zabiegu pozostaje w stałym kontakcie z personelem medycznym i jest w pełni świadomy. Sztuczne soczewki są wykonane z materiału tolerowanego przez tkanki oka – tzw. biokompatybilnego. Soczewki wszczepialne pochłaniają promienie UV i minimalizują odblaski. Powikłania chirurgii refrakcyjnej oka w chwili obecnej zdarzają się bardzo rzadko i obarczone są stosunkowo niskim ryzykiem operacyjnym, ze względu na rodzaj zastosowanego znieczulenia miejscowego.

Refrakcyjna wymiana soczewki

Cena badań kwalifikacyjnych

295

Cena zabiegu

od 7300

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat refrakcyjnej wymiany soczewki