Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Na czym polega zabieg?

Na czym polega zabieg wymiany soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki i wszczepieniu sztucznej soczewki, o mocy dopasowanej do rozmiarów oka pacjenta. Zabieg ten jest zbliżony do operacji zaćmy, czyli wymiany zmętniałej soczewki na sztuczną. Refrakcyjna wymiana soczewki dotyczy przejrzystej soczewki własnej, którą usuwamy w celu zmiany mocy optycznej i wyrównania wady wzroku.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach małej sali operacyjnej, po uprzednim wybraniu odpowiedniej sztucznej soczewki dla pacjenta.

“Wybór jest zawsze spersonalizowany, każdy pacjent jest inny i wymaga innego podejścia.”

lek. med. Anas Awad
specjalista okulistyki, Optegra (dawniej Vidium Medica) Warszawa

 

Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w postaci kropli, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny. W trakcie zabiegu Pacjent pozostaje w stałym kontakcie z operatorem oraz pozostałym personelem medycznym. Wszczepiane implanty wykonane są z wysoce biokompatybilnego materiału, doskonale tolerowanego przez tkanki oka. Każda soczewka posiada ochronę przed promieniami UV. Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki należy do całkowicie bezpiecznych procedur medycznych.

Refrakcyjna wymiana soczewki

Cena badań kwalifikacyjnych

399,-

Cena zabiegu

od 8500,-

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat refrakcyjnej wymiany soczewki