Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

LEK. MED. FEBO
KAROL RATKA


Specjalizacje

  • Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku
  • Konsultacje okulistyczne
  • Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy
  • Kwalifikacje do zabiegów okuloplastycznych

Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2012 roku. Staż podyplomowy odbyłem w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Od 2014 roku jestem w trakcie kursu specjalizacji z okulistyki.

Od początku specjalizacji poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach praktycznych (m.in. chirurgia zaćmy, chirurgia jaskry, laseroterapia). Od kilku lat wykonuję zabiegi laserowe u Pacjentów obciążonych cukrzycą, jaskrą oraz po operacjach zaćmy.

W praktyce zawodowej szczególnie ważnym i interesującym dla mnie tematem jest diagnostyka i terapia Pacjentów z jaskrą, którą zajmuję się w Oddziale Chirurgii Jaskry i Poradni Leczenia Jaskry Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego.

W Klinice Optegra przeprowadzam pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG). Kwalifikuję Pacjentów do operacji usunięcia zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewki (RLE), laserowej korekcji wzroku. Przeprowadzam również kontrole po wykonanych zabiegach.

W czasie wolnym lubię uprawiać sporty, zwłaszcza drużynowe, a najwięcej energii do pracy daje mi regularne pływanie. W sezonie letnim moje pasje to wycieczki górskie i wyjazdy motocyklem. Uwielbiam gotowanie, a moją specjalizacją jest kuchnia orientalna.