Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

mgr Katarzyna Starzycka-Babik


Specjalizacje

  • optometria kliniczna
  • dopasowanie soczewek kontaktowch
  • dobór okularów
  • diagnostyka w kierunku zabiegów korekcji wad wzroku

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku optometria oraz studiów licencjackich na kierunku biofizyka ze specjalnością optyka okularowa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Proces widzenia jest moją pasją od wielu lat, a najciekawszym dla mnie aspektem jest właśnie optometria i optyka, które w połączeniu z wiedzą kliniczną pozwalają na kompleksową opiekę nad pacjentem. Szczególnie interesuję się tematem kontroli progresji krótkowzroczności u dzieci i młodzieży. Już w trakcie studiów brałam udział w przesiewowych badaniach dzieci w wieku przedszkolnym.

W Optegrze (dawniej Vidium Medica) przyjmuję pacjentów w zakresie dopasowania soczewek kontaktowych miękkich (sferycznych, torycznych, multifokalnych) i doboru okularów. Ponadto wykonuję szereg pomiarów kwalifikacyjnych do takich zabiegów jak: laserowa korekcja wad wzroku (femtoLASIK, Clearvu® (Presbyond®), Lentivu® (SMILE), Streamlight, Trans PRK, PTK), wszczep soczewek fakijnych ICL, leczenie stożka rogówki (Cross Linking, Topoguided, wszczepienie pierścieni INTACS), operacja zaćmy i refrakcyjna wymiana soczewek (Toric, Multifocal, EDoF), zaćma wtórna (YAG), leczenie suchego oka (IPL), leczenie AMD (2RT), irydotomia.

Regularnie poszerzam wiedzę na kursach i konferencjach z zakresu optometrii. W 2019 roku jako laureatka konkursu Alcon Experience Academy miałam przyjemność szkolić się z zakresu kontaktologii w centrum Alcon w Wielkiej Brytanii. Ponadto uzyskałam certyfikaty z takich szkoleń jak: “Stożek rogówki – metody rozpoznania w gabinecie”, “Soczewki stabilnokształtne”, “Soczewki kontaktowe u dzieci i młodzieży”.

Poza optometrią pasjonują mnie nowe technologie, budownictwo, film, muzyka i kuchnie świata.