JESTEŚ TUTAJ: OPERACJA ZAĆMY / Najczęstsze pytania

Najczęstsze pytania

Przyczyny powstawania stożka rogówki

Czy wykonujemy zabiegi refundowane na NFZ?

Niestety nie mamy możliwości przeprowadzania darmowych zabiegów NFZ.

Warto wiedzieć, że zabiegi darmowe nie dają możliwości wszczepiania soczewek z grupy Premium, więc zabiegi refundowane nie są optymalne dla wszystkich Pacjentów.

Czy wykonujemy zabiegi za granicą?

Jesteśmy Polską kliniką okulistyczną dbającą o jakość i komfort Pacjenta. Ważne jest dla nas precyzyjne przygotowanie do zabiegu, sam zabieg oraz opieka po zabiegowa. W związku z powyższym nie współpracujemy z żadnym ośrodkiem leczącym zaćmę za granicą w ramach dyrektywy transgranicznej.

Czy oferujemy nocleg dla przyjezdnych?

Tak. W celu jak największej wygody naszych Pacjentów oferujemy możliwość wykupienia dodatkowego pakietu dla podróżnych, który zawiera nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób w komfortowym hotelu. Możliwa jest także usługa transportu z i do kliniki. O szczegóły prosimy pytać pracownika kliniki podczas rezerwacji terminu wizyty.

Czy możliwe jest całkowite wyleczenie?

Operacyjne usunięcie zaćmy i wszczepienie sztucznej soczewki należy do zabiegów bezpiecznych, a dobre wyniki uzyskuje się w około 90% przypadków. Brak poprawy ostrości wzroku może wynikać z obecności innych, współistniejących chorób oka, na przykład zmian zwyrodnieniowych siatkówki czy zaniku nerwu wzrokowego. Nie oznacza to, że chirurgia zaćmy pozbawiona jest powikłań operacyjnych. Jednak groźne powikłania, zagrażające utratą wzroku, są rzadkie. Należy do nich krwotok do wnętrza gałki ocznej i bakteryjne zapalenie wewnątrzgałkowe.

Zaćmę można usunąć tylko raz, a sztuczną soczewkę wszczepia się do oka na zawsze. Stosunkowo często, w różnym czasie po operacji, dochodzi u niektórych pacjentów do częściowego zmętnienia pozostawionej tylnej torebki soczewki tzw. zaćma wtórna. Objawia się to przymgleniem widzenia, podobnym jak w początkowej zaćmie. Leczenie tego zaburzenia polega na wykonaniu laserem otworu w zmętniałej torebce (kapsulotomia tylna), co zwykle przywraca pooperacyjną ostrość wzroku.

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 1 999 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet do 50 rat