Co to jest laserowa korekcja wady wzroku?
Laserowa korekcja wzroku (laserowa chirurgia refrakcyjna) polega na modelowaniu laserem przedniej powierzchni rogówki prowadząc do usunięcia wady wzroku. Jej historia sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy przeprowadzono pierwsze zabiegi przy użyciu lasera excimerowego. Ciągła ewolucja technologii zarówno w obszarze diagnostyki jak i zabiegów sprawiają, że w ostatnich latach stała się bezpieczną i wysoce skuteczną alternatywą dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych.
Laserowa korekcja wzroku to zabieg, w trakcie którego spłaszcza się rogówkę w centrum oka u krótkowidzów i uwypukla u dalekowidzów w taki sposób, aby pacjent po zabiegu widział tak jak w najlepiej dobranych okularach przed zabiegiem. W efekcie pacjent odzyskuje ostrość widzenia, a pierwsze efekty zauważa już na drugi dzień po zabiegu.
Laserowa korekcja wad wzroku to obecnie najbezpieczniejszy sposób trwałego pozbycia się wady refrakcji, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zakres możliwych do skorygowania wad sferycznych mieści się w przedziale od -12,0 do +6,0 dioptrii oraz do 6,0 dioptrii cylindra w przypadku astygmatyzmu.
W Optegrze (dawniej Vidium Medica) dajemy wybór – wykonujemy wszystkie najpopularniejsze metody laserowej korekcji wady wzroku: femtoLASIK, Lentivu® (ReLEx™ SMILE), EBK, PRK. Metoda dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, na podstawie badania kwalifikacyjnego i wywiadu przeprowadzonego przez lekarza oraz optometrystę.
Metoda femtoLASIK
Precyzyjna, niezwykle szybka i bezbolesna metoda korekcji, wykorzystująca dwa rodzaje laserów: femtosekundowy oraz excimerowy.
“Sam zabieg przebiega w 2 etapach. W pierwszym etapie przy użyciu bardzo precyzyjnego lasera femtosekundowego tworzony jest płatek rogówki. W drugim etapie laser excimerowy koryguje wadę wzroku.”
Dr n. med. Katarzyna-Buczak Gasińska
okulista, Optegra (dawniej Vidium Medica) Kraków
Metoda femtoLASIK pozwala na korekcję bardzo dużych i najmniejszych wad wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, starczowzroczności oraz aberracji wyższych rzędów, nieregularnego astygmatyzmu, niejednorodności rogówki. Pacjent bardzo szybko odczuwa efekty zabiegu.
W naszym centrum okulistycznym wyróżniamy dwa rodzaje zabiegów femtoLASIK w zależności od poziomu trudności zabiegu:
Metoda ReLEx® SMILE
Najnowsza metoda laserowej korekcji wzroku trzeciej generacji. Bardzo popularna w Polsce. Wykorzystywana do korygowania krótkowzroczności, astygmatyzmu i starczowzroczności. Polega na formowaniu i wycięciu soczewki węwnątrzrogówkowej (lentikuli) za pomocą lasera femtosekundowego. Powstałą mikrosoczewkę chirurg usuwa poprzez niewielkie nacięcie na powierzchni oka. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny a wykorzystanie jednego lasera sprawia, że przebiega on sprawnie. Pacjent bardzo szybko może wrócić do swoich codziennych aktywności.
Metody powierzchniowe: EBK, PRK, TransPRK
Cieszą się coraz mniejszą popularnością w Polsce z uwagi na bardzo dobre efekty zabiegów metodami: femtoLASIK oraz Lentivu® (SMILE).
Jest jednak grupa osób dla których będą najbardziej wskazane. Zaliczamy do niej pacjentów, u których zbyt cienka rogówka nie pozwala na korekcję za pomocą metod głębokich, jak również u osób, u których istnieje ryzyko urazu oka np. uprawiających sporty kontaktowe, sporty ekstremalne, strażaków, policjantów. W przypadku EBK oraz PRK w trakcie zabiegu mechanicznie usuwana jest zewnętrzna warstwa rogówki – nabłonek, a następnie wada korygowana jest laserem excimerowym. Zabieg TransPRK odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem lasera excimerowego i polega na profilowaniu rogówki i usuwaniu płatka rogówki bez użycia narzędzi chirurgicznych
Metody powierzchniowe wiążą się z możliwością odczucia bólu i dyskomfortu przez pacjenta w okresie 1-3 dni od zabiegu. W tym czasie zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych oraz rekomendowanych przez lekarza okulistę kropli do oczu.
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku.
Sprawdź do jakiej metody możesz się kwalifikować!
Gdzie najlepiej wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast są pewne kwestię, na które należy zwrócić uwagę wybierając odpowiednie miejsce przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku.
Po pierwsze – specjalistyczne i bardzo dokładne badania kwalifikacyjne.
Im wnikliwiej specjaliści przeprowadzą diagnostykę, tym lepsze będą efekty zabiegu. To jeden z najważniejszych etapów przygotowania do zabiegu.
Po drugie – każdy z nas lubi mieć wybór.
Centrum Okulistyczne, w którym dostępne są wszystkie metody laserowej korekcji wzroku, to najlepsze rozwiązanie.
Dzięki temu, specjalista jest w stanie dobrać dla nas najbardziej optymalną korekcję wzroku, dostosowaną zarówno do naszej wady jak i wykonywanego zawodu czy aktywności fizycznych.
W Optegrze, możemy zaproponować Ci każdą z wyżej opisanych metod laserowej korekcji wzroku a nasze badania kwalifikacyjne z pewnością okażą się najdokładniejszą diagnostyką wzroku na jakiej do tej pory byłeś.
Wizytę możesz mówić w naszych oddziałach w Krakowie oraz w Warszawie.
Laserowa korekcja wzroku
Cena badań kwalifikacyjnych
399 zł
Cena zabiegu
od 6 900 zł
Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku
- Laserowa korekcja wzroku
- Co to jest laserowa korekcja wzroku?
- Przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku
- FemtoLASIK
- Lentivu® (ReLEx™ SMILE)
- EBK
- Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku?
- Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku?
- Rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekcji wzorku
- Laserowa korekcja wzroku a astygmatyzm
- Ceny zabiegów laserowej korekcji wzroku