Laserowa korekcja wady wzroku

Osoby, które od lat żyją z wadą wzroku są przyzwyczajone do tego, że pierwszą czynnością wykonywaną po przebudzeniu jest najczęściej sięgnięcie po okulary lub aplikacja soczewek kontaktowych. Często nie potrafią sobie wyobrazić, w jak znacznym stopniu pozbycie się wady wzroku ułatwiłoby im funkcjonowanie. Laserowa korekcja wzroku jest wyjątkową szansą, by się o tym przekonać i zapomnieć o wszelkich trudnościach wynikających z dotychczasowych problemów ze wzrokiem.

Szybki, trwały efekt

Sam zabieg trwa kilkanaście minut, a jego efekty są długotrwałe. Laserowa korekcja wzroku jest krótka i bezbolesna. Pozwala całkowicie pozbyć się wady wzroku i na lata zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z zaburzoną ostrością widzenia. Nowoczesny sprzęt gwarantuje, że efekty laserowej korekcji wzroku są nie tylko trwałe, ale również szybko odczuwalne. Większość Pacjentów już na drugi dzień po operacji może cieszyć się zupełnie nową jakością życia.

Jednorazowy koszt

Czynnik finansowy często powoduje, że wiele osób w nieskończoność odkłada podjęcie decyzji o poddaniu się laserowej korekcji wzroku. Najczęściej jednak nie zastanawiamy się, ile kosztuje nas regularna wymiana szkieł okularowych, oprawek, czy zakup szkieł kontaktowych i wszystkich niezbędnych akcesoriów. Warto więc wziąć pod uwagę, że koszt wiążący się z zabiegiem jest jednorazową inwestycją w naszą przyszłość.

Aktywność fizyczna i podróże bez ograniczeń dyktowanych wadą wzroku

Okulary czy soczewki kontaktowe często są największą zmorą osób aktywnych fizycznie, uprawiających wszelkie sporty i lubiących podróżować. Laserowa korekcja wady wzroku pozwala na dobre pożegnać się z ograniczeniami związanymi z koniecznością noszenia okularów czy aplikacji soczewek kontaktowych i na nowo cieszyć się sportową pasją oraz podróżowaniem.

Komfort i zyskana na nowo pewność siebie

Choć spora część użytkowników okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych przyzwyczaiła się do ich noszenia, wielu z nich czuje się przez nie niekomfortowo i tak naprawdę nie lubi swojego wizerunku. Dzięki laserowemu zabiegowi można nie tylko zapomnieć o zaparowanych szkłach okularów i podrażnieniach związanych z noszeniem soczewek, ale także na nowo polubić siebie i po prostu cieszyć się życiem.

Bezpieczeństwo, profesjonalizm i doświadczenie

Chcemy pomóc jak największej liczbie pacjentów z wadami wzroku, dlatego zatrudniamy specjalistów, których wiedza opiera się na wieloletnim doświadczeniu zabiegowym operatorów Vidium Medica. Stale inwestujemy w szkolenia personelu medycznego oraz w nowy sprzęt, by móc pomagać pacjentom nawet w trudnych przypadkach.

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 3 199 zł

Korekcja wzroku już
od 172 zł miesięcznie*

*cena za jedno oko, na przykładzie systemu 24 rat – 0,5%

[RSSO 11%]

Którą metodę wybrać?

To pytanie nurtuje większość osób rozważających poddanie się zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku. Już sama mnogość metod i tajemniczość ich nazw wywołuje u wielu pacjentów poczucie zagubienia i zupełnie niepotrzebny strach. Poniżej prezentujemy krótkie opisy każdego z proponowanych przez nas zabiegów, które skutecznie eliminujących konieczność noszenia okularów:

Femtolasik

WF OPTIMIZED

WF Optimized jest technologią, która jest uważana za jedną z najlepszych na świecie, ze względu na większe bezpieczeństwo śródoperacyjne, większe możliwości zakresu korygowanych wad, lepszą precyzję oraz jakość widzenia po zabiegu. Polecana jest dla pacjentów wymagających szybkiego odzyskania widzenia i mniejszego dyskomfortu po zabiegu. Zaletą jest brak dolegliwości bólowych i dyskomfortu po zabiegu.

iDesing

vDESIGN

Zakres usuwanej wady od -12,0 do +6,0 dioptrii i 6,0 dioptrii astygmatyzmu. Większy zakres możliwych do skorygowania wad wzroku jest związany z tym, że w planowaniu zabiegu metodą vDesign możliwe jest bardziej spersonalizowane podejście. Zabieg vDesign proponowany jest osobom, których parametry oka wykraczają poza normy przyjęte do zastosowania standardowej metody WF Optimized.

EBK

EBK

EBK jest metodą powierzchowną, w której delikatnie usuwamy nabłonek z powierzchni rogówki, zapewniając tym samym bezpieczną i precyzyjną procedurę laserową. Nabłonek, trzeba usunąć, aby laser mógł skorygować wzrok. Nabłonek to zewnętrzna warstwa rogówki, która w naturalny sposób odrasta i goi się.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach

Twoje oczy są oknem na świat, a życie jest zbyt piękne aby czekać.
Nasi Pacjenci mogą rozłożyć koszt zabiegu nawet do 50 rat.

Co to jest laserowa korekcja wady wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych. Chirurgia laserowa jest trwałą metodą przywracającą pełną ostrość widzenia. Pacjenci po zabiegu laserem potwierdzają, że efekty są zauważalne już na drugi dzień po zabiegu.

Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Pacjent operowany jest w pozycji leżącej, z głową umieszczoną na specjalnej podkładce zabezpieczającej ewentualne ruchy. Powieki unieruchamiane są przed mruganiem specjalną rozwórką. Laser, który jest wykorzystywany podczas zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją.

Czy kwalifikuję się
na zabieg?

Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane osoby pełnoletnie od 18 do 65 lat. Najlepszy efekt osiągany jest, gdy wada wzroku jest już stabilna, zwykle następuje to między 21 a 35 r.ż. Ponadto, w tym wieku nie dotyczy nas jeszcze starczowzroczność, więc efekt będzie bardziej zadowalający.

Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Po poddaniu się szczegółowemu badaniu okulistycznemu i podjęciu wspólnie z lekarzem decyzji o tym, która z metod laserowej korekcji wady wzroku będzie dla nas najkorzystniejsza, kolejnym etapem na drodze do pożegnania się z okularami jest przygotowanie się do zabiegu.

Dla własnego komfortu warto zadbać o to, aby w dniu zabiegu jak najwygodniej się ubrać. Można założyć luźną odzież np. dres i wygodne obuwie.

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku

Rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekcji

Po pierwsze warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu obraz widziany przez Pacjenta jest zamglony. Poprawa ostrości widzenia następuje stopniowo w zależności od rodzaju wady.

Najczęstsze pytania

Najczęściej
zadawane pytania

Zajrzyj do naszego działu z najczęstszymi pytaniami od pacjentów, aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia oraz zabiegów laserowej korekcji wzroku w klinice Vidium Medica.

Czym charakteryzują się wady wzroku

Czym charakteryzują się wady wzroku?

Wadą wzroku nazywamy stan, w którym promienie świetlne po przejściu przez układ optyczny oka (rogówka i soczewka) nie są ogniskowane na siatkówce, w efekcie czego widzimy nieostry obraz.