Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Laserowa korekcja wzroku

wszystko co musisz wiedzieć

bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych

trwała metoda przywracająca pełną ostrość widzenia

szybki i całkowicie bezbolesny zabieg

indywidualnie dopasowane procedury zabiegowe

10 letnia Gwarancja Lepszego Widzenia

Ile trwa laserowe usuwanie wady wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wzroku trwa kilkanaście minut, a jego efekty są długotrwałe. Laserowa korekcja wzroku jest więc krótka a przy tym całkowicie bezbolesna. Pozwala pozbyć się wady wzroku i na lata zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z zaburzoną ostrością widzenia.

Nowoczesny sprzęt gwarantuje, że efekty laserowej korekcji wzroku są nie tylko trwałe, ale również szybko odczuwalne. Większość Pacjentów już na drugi dzień po operacji może cieszyć się zupełnie nową jakością życia.

Badanie oczu do laserowej korekcji wzorku

Zyskasz dostęp do dużego międzynarodowego zespołu ekspertów


Zbliżenie na badane oko

Ile kosztuje korekcja wzroku?

Czynnik finansowy często powoduje, że wiele osób w nieskończoność odkłada podjęcie decyzji o poddaniu się laserowej korekcji wzroku. Najczęściej jednak nie zastanawiamy się, ile kosztuje nas regularna wymiana szkieł okularowych, oprawek, czy zakup szkieł kontaktowych i wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Warto więc wziąć pod uwagę, że koszt wiążący się z zabiegiem laserem jest jednorazową inwestycją w naszą przyszłość.


Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Chcemy pomóc jak największej liczbie pacjentów z wadami wzroku, dlatego zatrudniamy specjalistów, których wiedza opiera się na wieloletnim doświadczeniu zabiegowym.

Stale inwestujemy w szkolenia personelu medycznego oraz nowoczesny sprzęt, by móc pomagać pacjentom nawet w trudnych przypadkach.

Nasze kompetencje wzajemnie się przenikają i uzupełniają, dzięki temu bardzo indywidualnie podchodzimy do problemów i potrzeb każdego Pacjenta.

Przyrząd do badania wzroku


Badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku, to pierwszy krok w kierunku nowej jakości życia

Badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku

Wszyscy pacjenci przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku, poddawani są specjalistycznym badaniom kwalifikacyjnym, podczas których wykonuje się bardzo szczegółowe pomiary, mające na celu wykluczenie innych współistniejących schorzeń, mogących mieć wpływ na powodzenie zabiegu. Badanie trwają od 1,5 do 3 godzin.

Dzięki uzyskanym wynikom, dokładnie i precyzyjnie można określić metodę i zakres zabiegu w celu uzyskania jak najlepszych efektów po laserowej korekcji.

Siedziba kliniki okulistycznej Vidium Medica.

Komputerowe badanie wzroku

Badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku obejmuje

  • Topografia rogówki
  • Biometria optyczna
  • OCT tylnego odcinka oka i rogówki
  • Pomiar gęstości komórek śródbłonka
  • Komputerowe badanie refrakcji
  • Pomiar szerokości źrenic
  • omiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
  • Subiektywne badanie refrakcji i pomiar ostrości wzroku
  • Badanie widzenia obuocznego – Badanie okulistyczne w biomikroskopie.


Wybierasz dogodną dla Ciebie lokalizację. Kliniki Grupy Optegra znajdują się w 9 miastach Polski!


Co może stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku?

  • Niestabilna wada wzroku
  • Ciąża i okres karmienia
  • Patologiczne zmiany na rogówce (stożek rogówki, zbyt cienka rogówka, wrodzone patologie rogówki, choroby dystroficzne, blizny rogówki)
  • Choroby plamki żółtej
  • Jaskra
  • Zaćma
  • Aktywne zapalne schorzenia oczu
  • Zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy
  • Skłonności do tworzenia się bliznowców
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Silne alergie
  • Ciężki niedobór wydzielania łez

Wykonujemy najbardziej rozbudowane badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku

Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

Wielu Pacjentów, przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku, zastanawia się czy jej efekty będą trwałe i czy za kilka lat nie będą musieli powrócić do stosowania okularów czy soczewek kontaktowych.

Laserowa korekcja wzroku, należy do trwałych metod przywracających pełną ostrość widzenia, pod warunkiem odpowiedniej diagnostyki.

W Optegrze (dawniej Vidium Medica), przeprowadzamy kompleksowe badanie kwalifikacyjne, dzięki któremu możemy wyeliminować wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na ewentualne pogorszenie wzroku w przyszłości.

Aby mieć pewność, że nasze oczy będą w świetnej kondycji przez długie lata, należy ściśle stosować się do pozabiegowych zaleceń lekarza oraz pamiętać o okresowych kontrolach okulistycznych.


Zaufali nam

Krzysztof Jankowski Jankes

prezenter radiowy

„Dziękuję doktorowi Krzywickiemu oraz całemu zespołowi Optegra Warszawa (dawniej Vidium Medica) za fantastyczną opiekę i przywrócenie ostrości wzroku na wszystkie odległości. Nie rezygnuję z okularów, bo się z nimi lubię i są dość charakterystyczne dla mojego wizerunku. Poza tym chodzenie w tzw. zerówkach to zupełnie co innego. I co najważniejsze, teraz to ja wybieram kiedy chcę mieć okulary na nosie, a nie odwrotnie.”


Obejrzyj film z Michałem Kubiakiem

Michał Kubiak

Kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Mistrz Świata 2014 i 2018

„Dziękuję wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do wyleczenia moich oczu. Jestem w stanie spokojnie trenować i grać bez martwienia się, że soczewka wypadnie w trakcie meczu.Mój komfort życia poprawił się. Wstając rano, nie muszę już zakładać soczewek czy szukać okularów, dlatego jestem szczęśliwym człowiekiem!”


Małgorzata Rozenek-Majdan

prezenterka telewizyjna

„Chciałabym bardzo podziękować za profesjonalizm i wspaniałą opiekę całemu personelowi kliniki, bo gdy każda klinika bała się dokonać laserowej korekcji wzroku, to Optegrze Centrum Nowoczesnej Okulistyki (dawniej Vidium Medica), dzięki najnowocześniejszemu laserowi, podjął się zabiegu. Nosiłam okulary i soczewki od 10. roku życia (każdy kto ma wadę zbliżoną do -8 wie, jaki to kłopot). Nie noszę ich od tygodnia i nigdy nie widziałam lepiej niż teraz.”

Obejrzyj film Małgorzatą Rozenek-Majdan

Maja Bohosiewicz

aktorka

“Od 15 lat nosiłam soczewki kontaktowe, raz lepiej, raz gorzej dobrane. W tym roku poszłam na konsultacje do Optegry (dawniej Vidium Medica) i przeszłam kwalifikacje do zabiegu metodą Lentivu® (SMILE), którą lekrze dobrali do mojego stylu życia. Po niej właściwie od razu można wrócić do aktywności fizycznej czy makeupu. Zabieg NIE BOLI a cały strach jest w psychice. 3dni później na kontroli, okazało się, że w prawym oku widzę 120% normy! Nie wiem czy ktoś z was nosi soczewki, ale ja wciąż nie mogę uwierzyć ze otwieram rano oczy i WIDZĘ!”


Mateusz Pągowski vel PAGO

profesjonalny gracz Counter Strike

„Stało się! Oczka naprawione, w końcu przestałem być ślepakiem! Moja wada -8.0 i -7,5 została całkowicie wyzerowana. Podziękowania dla wybitnych specjalistów – całej kliniki Optegra (dawniej Vidium Medica). Wkrótce zobaczycie jak będę teraz strzelać!”

Obejrzyj film z PAGO

Wokalista Filip Lato w klinice okulistycznej Vidium Medica.

Filip Lato

wokalista

“Jestem mega szczęśliwy! Po wielu latach w okularach i soczewkach znowu wszystko widzę! Ogromne podziękowania dla dra Krzywickiego i całego zespołu! Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się na to wcześniej”


Paweł Fajdek

czterokrotny Mistrz Świata w rzucie młotem

Pod koniec 2020 roku w Optegrze (dawniej Vidium Medica) w Krakowie, Paweł Fajdek przeszedł zabieg laserowej korekcji wzroku. Mamy nadzieję, że teraz będzie nas reprezentował co najmniej tak samo rewelacyjnie jak do tej pory;)

Film z Pawłem Fajdkiem

Zabiegi laserowej korekcji wzroku w Optegrze

Niezależnie od wybranej metody laserowej korekcji wzroku, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym
a pacjent przez cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem, który na bieżąco informuje o jego przebiegu.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach.
Możliwość rozłożenia kosztów zabiegu nawet na 50 rat

Leczenie stożka rogówki

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku należy do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów, pozwalających trwale uwolnić się od soczewek kontaktowych czy okularów. Aby w pełni bezpiecznie można było wykonać u pacjenta zabieg, przeprowadzamy specjalistyczne i kompleksowe badanie diagnostyce, na podstawie którego uzyskujemy wszystkie niezbędne do precyzyjnego wykonania korekcji informacje.

Niezależnie od metody, do której Pacjent zostanie zakwalifikowany, każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowy za pomocą kropli i jest całkowicie bezbolesny.

Sam zabieg trwa kilka minut, jednak cała procedura, począwszy od pojawienia się pacjenta w klinice do momentu jej opuszczenia, zajmuje około dwóch godzin. Przez cały okres pobytu pacjenta w Optegrze (dawniej Vidium Medica), nad jego komfortem i bezpieczeństwem czuwa wykfalifikowany personel medyczny oraz Opiekun Pacjenta.

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku.
Sprawdź do jakiej metody możesz się kwalifikować!


Nasi specjaliści – operatorzy

lek. med. Marcin Jawor

lek. med. Marcin Jawor

Jest certyfikowanym przez WaveLight operatorem Laserów FS200 oraz EX500.

Laserowe metody korekcji wad wzroku należą do jednych z najczęstszych chirurgicznych procedur wykonywanych na świecie. Ze względu na ogromny przełom w technologii laserowej, są wyjątkowo bezpieczne i niezwykle precyzyjne. Ryzyko zakażenia bakteryjnego rogówki w trakcie zabiegu jest skrajnie niskie, w porównaniu do ryzyka u osób noszących soczewki kontaktowe. Każdy zabieg laserowej korekcji wzroku, wykonywany jest dopiero po serii wielu specjalistycznych badań, mających wykluczyć osoby dla których taki zabieg nie będzie odpowiedni.”


dr n.med. Katarzyna Buczak-Gasińska

dr n.med. Katarzyna Buczak-Gasińska

Jest członkiem The European Society of Cataract and Refractive Surgeons.

“Jestem autorem szeregu prac naukowych. W 2011 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. W tym samym roku odbyłam staż z chirurgii dróg łzowych w Klinice Okulistyki St. Josefs Hospital w Hagen (Niemcy pod kierunkiem prof. H.W. Meyer-Rusenberga). Specjalizuję się w kwalifikacji Pacjentów do nowoczesnych zabiegów korekcji wzroku. W Optegrze przeprowadzam zabiegi laserowej korekcji wzroku.”


lek. med. Piotr Krzywicki

lek. med. Piotr Krzywicki

Należy do grona jednych z najbardziej doświadczonych chirurgów refrakcyjnych.

Znajduję się w wąskim gronie referencyjnych chirurgów firmy Staar. Jestem konsultantem z zakresu chirurgii refrakcyjnej, chirurgii zaćmy, stożka rogówki, chirurgii estetycznej i zeza. W Optegrze wykonuję zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, stożka rogówki oraz wszczepiam soczewki wewnątrzgałkowe w leczeniu zaćmy i korekcji starczowzroczności. W pracy najważniejsza jest dla mnie rozmowa z Pacjentem i wsłuchanie się w jego potrzeby.


Wykonujemy najbardziej szczegółowe badanie kwalifikacyjne
do laserowej korekcji wzroku

Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Podejmujemy ciągłe wysiłki by być najlepszą placówką okulistyczną na każdym etapie pracy z Pacjentem. Łączmy rozwój naszego Centrum Okulistycznego ze stałym poszerzaniem kompetencji i umiejętności, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego Pacjenta.

Leki

Nie przerywać przyjmowania stosowanych leków w tym hormonalnych (antykoncepcja) na 6 miesięcy przez zabiegiem i 6 miesięcy po zabiegu.

Makijaż

Co najmniej 24 godziny przed zabiegiem należy zrezygnować z makijażu oczu (tuszu do rzęs, kredki do oczu, cieni do powiek). W czasie zabiegu cała twarz powinna być wolna od jakiegokolwiek makijażu. Podczas kilkudniowego okresu rekonwalescencji po zabiegu, również warto z niego zrezygnować. Wyjątek stanowią kremy do twarzy, które można bez obaw stosować, pamiętając jednak o tym, by omijać okolice oczu. Kwestię makijażu warto omówić z lekarzem podczas drugiej wizyty kontrolnej (zazwyczaj wstrzymujemy się od makijażu około tydzień po zabiegu).

Urlop

Większość pacjentów może bez obaw wrócić do pracy już nawet 24 godziny po zabiegu. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, warto jednak pozwolić oczom na regenerację i zaplanować kilkudniowy odpoczynek. Czas rekonwalescencji może być zależny od metody zabiegu i specyfiki konkretnej wady wzroku, dlatego powinno się przedyskutować tę kwestię z lekarzem.

Jazda samochodem

Dla większości pacjentów prowadzenie samochodu nie stanowi problemu już na drugi dzień po operacji, jednak chwilę po samym zabiegu jest to niemożliwe, dlatego zalecane jest przybycie do kliniki wraz z osobą towarzyszącą.

Długie podróże

Po zabiegu laserowej korekcji wzroku, odbywanie długich podróży nie jest wskazane dlatego warto zapewnić sobie odpoczynek w spokojnym miejscu. Dodatkowo nazajutrz po zabiegu konieczne jest przeprowadzenie badania kontrolnego. Dla osób, które mieszkają daleko od Krakowa, przewidzieliśmy możliwość rezerwacji noclegu w hotelu, znajdującym się niedaleko naszej kliniki.

Wygodne ubranie

Dla własnego komfortu warto zadbać o to, aby w dniu zabiegu ubrać się jak najwygodniej. Można założyć luźną odzież np. dres i wygodne obuwie.

Alkohol

Należy unikać picia alkoholu 24 godziny przed zabiegiem i około 48 godzin po nim. Ma on bowiem wpływ na suchość oczu. Warto unikać także używania perfum, wody kolońskiej czy dezodorantów i innych produktów o wysokiej zawartości alkoholu. W dniu badania kwalifikacyjnego nie należy również pić napojów gazowanych, energetycznych oraz kawy. Przed zabiegiem polecamy zjeść lekki posiłek.


Rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekcji wzroku

Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu obraz widziany przez pacjenta będzie zamglony. Poprawa ostrości widzenia następuje stopniowo w zależności od rodzaju wady i metody przeprowadzonego zabiegu. Niektórym pacjentom, po zabiegu zakłada się na operowane oczy opatrunkowe soczewki kontaktowe, które są usuwane następnego dnia podczas wizyty kontrolnej.

Częstymi objawami pooperacyjnymi są światłowstręt, duże łzawienie, uczucie obecności ciała obcego w oku oraz wahania ostrości widzenia. Zjawiska te są jak najbardziej normalne i ustępują one stosunkowo szybko.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji po zabiegu, niezwykle istotne jest stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza okulisty. Szczególnie należy pamiętać o tym, aby:

  • stosować wskazane leki i krople do oczu według zaleceń lekarza
  • nie trzeć i nie uciskać oczu, nie zaciskać nadmiernie powiek
  • na drugi dzień po zabiegu zgłosić się na obowiązkową kontrolę
  • bezpośrednio po zabiegu chronić oczy okularami przeciwsłonecznymi
  • w przypadku dolegliwości bólowych można zażyć tabletkę przeciwbólową
  • podczas kąpieli należy uważać, aby do oczu nie dostało się mydło lub szampon
  • do 7 dni po zabiegu nie wykonywać makijażu oczu
  • ograniczyć pracę wzrokową w szczególności przy komputerze przez pierwszych pare dni
  • unikać pomieszczeń zakurzonych i zadymionych
  • unikać kontaktu z osobami chorymi na infekcje typu katar, grypa, czy choroby zakaźne
  • w miarę możliwości unikać kontaktu ze zwierzętami
  • zgłaszać się na wyznaczone wizyty kontrolne
  • przez pierwszy miesiąc unikać wysiłku fizycznego
  • przez miesiąc należy zrezygnować z opalania się i korzystania z solarium, a w dni słoneczne pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem ochronnym.
  • istotne jest również, że przez pierwsze trzy miesiące od zabiegu kąpiel w basenie oraz w wodach otwartych jest możliwa tylko w okularach ochronnych tak, aby nie dopuszczać do kontaktu wody z okiem

Na wszystkie pytania związane z postępowaniem w czasie rekonwalescencji po zabiegu, odpowiada lekarz podczas wizyt kontrolnych.

Należy pamiętać, że przebieg procesu rekonwalescencji jest kwestią w znacznej mierze indywidualną i zależy zarówno od rodzaju korygowanej wady, jak i od metody wykonywanego zabiegu.

Stabilizacja wzroku po zabiegu laserowej korekcji następuje bardzo szybko, ale proces gojenia się rogówki może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego wahania ostrości widzenia mogą występować jeszcze przez okres do 12 miesięcy po zabiegu.

Czym charakteryzują się wady wzroku?

Wadą wzroku nazywamy stan, w którym promienie świetlne po przejściu przez układ optyczny oka (rogówka i soczewka) nie są ogniskowane na siatkówce, w efekcie czego widzimy nieostry obraz. Wyróżniamy trzy podstawowe wady wzroku:

Porównanie ostrości widzenia między poprawnym wzrokiem a astygmatyzmem.

Krótkowzroczność

Jest to najczęściej spotykana wada wzroku, polegająca na nieprawidłowym skupianiu promieni świetlnych.W oku obarczonym krótkowzrocznością, obraz powstaje przed siatkówką. Krótkowzroczność koryguje się przy pomocy soczewek rozpraszających, czyli ujemnych.

Nadwzroczność

Dalekowzroczność jest wynikiem zbyt krótkiej gałki ocznej w stosunku do siły łamiącej lub niewystarczającej siły załamującej w stosunku do długości gałki ocznej. U osób cierpiących na dalekowzroczność, obraz powstaje za siatkówką. Do korekcji wady stosuje się soczewki skupiające promienie świetlne, czyli dodatnie.

Astygmatyzm

Jest wadą wynikającą z niesymetryczności rogówki oka. Obraz w oku osoby cierpiącej na astygmatyzm jest zniekształcony oraz nieostry, co jest następstwem tego, że promienie padające na rogówkę, są załamywane w różnym stopniu. Astygmatyzm koryguje się soczewkami torycznymi, czyli cylindrami.

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach.
Możliwość rozłożenia kosztów zabiegu nawet na 50 rat

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Laserowa korekcja wzroku

Czy zabieg jest bolesny?

Czy zabieg się uda, jeśli się poruszę?

Czy laserowa korekcja wzroku umożliwia skorygowanie wyłącznie krótkowzroczności?

Jak szybko możemy wrócić do normalnej aktywności?

Czy zabieg laserowej korekcji może doprowadzić do utraty wzroku?

Czy duża wada wzroku jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

Czy efekty laserowej korekcji wzroku są trwałe?

Czy zabieg może być wykonany na obojgu oczach za jednym razem?

Czy możliwe jest przeprowadzenie kwalifikacji i zabiegu w tym samym dniu?

Ile czasu trwa badanie kwalifikacyjne oraz zabieg?

Czy zabiegi laserowe są bezpieczne?

Czy po zabiegu klinika zapewnia opiekę medyczną?

Czy powikłania są częste?

Czy oczopląs jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku wyklucza możliwość późniejszego usunięcia zaćmy?

Czym różnią się między sobą najpopularniejsze metody laserowej korekcji?

Czy wada może powrócić do stanu sprzed zabiegu?

Co to jest starczowzroczność?

Czy soczewki kontaktowe przeszkadzają?

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku