EBK, TransPRK, PRK

EBK jest to metoda powierzchowna, w której delikatnie usuwany jest nabłonek z powierzchni rogówki, zapewniając bezpieczną i precyzyjną procedurę laserową. Rogówka składa się z kilku warstw. Warstwę zewnętrzną, czyli nabłonek, trzeba usunąć, aby laser mógł skorygować wzrok. Nabłonek to jedyna warstwa rogówki, która w naturalny sposób odrasta i goi się. Następnie za pomocą lasera excimerowego można zmienić kształt krzywizny rogówki, tak aby usunąć wadę wzroku. Czynność ta trwa kilka sekund i jest precyzyjna do setnych części milimetra. W celu zabezpieczenia miejsca wykonania zabiegu, na rogówce umieszcza się lecznicza soczewkę kontaktową. Cała procedura zajmuje mniej niż minutę dla każdego oka.

EBK zaliczamy do metod powierzchownych, które są wskazane dla osób posiadających cienką rogówkę oraz narażonych na urazy oka (np. strażaków, osób uprawiających sporty kontaktowe np. boks). Ze względu na konieczność usunięcia nabłonka, po zabiegu istnieje możliwość odczucia bólu i dyskomfortu, który można zminimalizować stosując ogólnie dostępne środki przeciwbólowe oraz  zalecane krople okulistyczne.

TransPRK  jest to udoskonalona metoda powierzchowna. Zabieg zaliczany jest do bezdotykowych metod korekcji wzroku. Polega on na usunięciu nabłonka rogówki,
za pomocą lasera excimerowego. Zabieg wykonywany jest bez użycia narzędzi chirurgicznych dzięki czemu usunięcie nabłonka jest dużo szybsze, bardziej precyzyjne
i jednolite.  Przeprowadza się go również na mniejszym obszarze niż w przypadku innych procedur, przez co proces gojenia jest szybszy. Po zakończeniu zabiegu, zakłada się opatrunkową soczewkę kontaktową. Zabieg Trans PRK zalecany jest dla pacjentów aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne.

PRK  jest to zabieg polegający na powierzchownym usunięciu warstwy rogówki,
a następnie poddaniu jej działaniu lasera excimerowego, który wykonuje precyzyjną fotoablację. Powoduje to zmianę krzywizny rogówki, a tym samym mocy optycznej oka.
W trakcie zabiegu nie wytwarza się płatka rogówki. Po jego zakończeniu, zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która pozostaje na oku przez kilka dni, aż do czasu wygojenia nabłonka rogówki. Ostrość widzenia po zabiegu PRK poprawia się stopniowo, prawidłowa ostrość pojawia się zwykle po około 3-6 tygodniach.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 6400 od 3900 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku