EBK, TransPRK, PRK

EBK zaliczany jest do metod powierzchownych. Aby laser mógł skorygować wzrok, konieczne jest wcześniejsze usunięcie zewnętrznej warstwy rogówki czyli nabłonka. Następnie przy użyciu lasera excimerowego, zmieniamy kształt krzywizny rogówki w taki sposób, aby usunąć wadę wzroku. Działanie lasera trwa kilka sekund a cała procedura jest niezwykle precyzyjna i bezpieczna. Po zabiegu, dla bezpieczeństwa pacjenta, na oko zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa Cała procedura zabiegowa zajmuje mniej niż dwie minuty dla każdego oka.

Zabieg EBK jest szczególnie polecany osobom posiadającym cienką rogówkę oraz narażonym na urazy oka (np. strażaków, osób uprawiających sporty kontaktowe np. boks).

“Usunięcie nabłonka może bezpośrednio po zabiegu powodować uczucie dyskomfortu oraz pieczenie, można je zminimalizować za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych zaleconych kropli okulistycznych.”

mgr Kamil Chowaniec
zastępca kierownika działu optometrii, Vidium Medica Kraków

 

Trans PRK  również należy do typu zabiegów powierzchniowych, jednak można go też zaliczyć do bezdotykowych metod korekcji wzroku. W trakcie zabiegu, nabłonek rogówki usuwany jest za pomocą lasera excimerowego. W przeciwieństwie do innych metod powierzchniowych, Trans PRK wykonuje się bez zastosowania narzędzi chirurgicznych co powoduje bardziej precyzyjne i jednolite usunięcie nabłonka oraz szybszy proces rekonwalescencji. Po zakończonym zabiegu, na oczy pacjenta zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa. Zabieg Trans PRK polecany jest osobom aktywnym, uprawiającym sporty ekstremalne.

PRK  jest to zabieg polegający na powierzchownym usunięciu warstwy rogówki,
a następnie poddaniu jej działaniu lasera excimerowego, który wykonuje precyzyjną fotoablację. Powoduje to zmianę krzywizny rogówki, a tym samym mocy optycznej oka.
W trakcie zabiegu nie wytwarza się płatka rogówki. Po jego zakończeniu, zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która pozostaje na oku przez kilka dni, aż do czasu wygojenia nabłonka rogówki. Ostrość widzenia po zabiegu PRK poprawia się stopniowo, prawidłowa ostrość pojawia się zwykle po około 3-6 tygodniach.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Cena badań kwalifikacyjnych

399 zł

Cena zabiegu

od 5600 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku