Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Niezależnie od wybranej metody laserowej korekcji wzroku, przygotowanie pacjenta i jego pobyt na sali zabiegowej przebiega podobnie i trwa kilkanaście minut.

Sam zabieg laserowej korekcji wzroku odbywa się w znieczuleniu miejscowym a pacjent przez cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem, który na bieżąco informuje o przebiegu zabiegu. Zastosowanie kropli znieczulających sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

W trakcie zabiegu pacjent leży na specjalnym łóżku, stanowiącym element zestawu laserów, a jego głowa jest umieszczona na specjalnej podkładce zabezpieczającej ewentualne ruchy. Powieki unieruchamiane są przed mruganiem specjalną rozwórką.

Jeśli zabieg wykonywany jest metodą femtoLASIK, w pierwszym przy użyciu lasera femtosekundowego tworzony jest płatek rogówki. Pacjent pozostaje na łóżku, które przemieszcza się pod drugi laser – excimerowy. Ten koryguje wadę wzroku. Następnie chirurg układa płatek z powrotem na swoje miejsce. Laser, który jest wykorzystywany podczas zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją. System EyeTracker monitoruje pozycję oka i zmienia kierunek promienia lasera nawet przy najmniejszym drgnięciu gałki ocznej. Nie ma ryzyka, że laser zostanie skierowany w inne miejsce.

W przypadku metody SMILE cały zabieg odbywa się z wykorzystaniem jednego lasera – VisuMax®. W kilkanaście sekund laser tworzy wewnątrz rogówki mikrosoczewkę, którą chirurg usuwa z oka poprzez delikatne nacięcie w jego zewnętrznej warstwie.

Obie procedury trwają kilkanaście minut, a po zabiegu pacjent pozostaje ok. 30 min w pokoju wypoczynkowym. Po tym czasie lekarz kontroluje stan oczu, przekazuje pacjentowi informację odnośnie efektów zabiegu, terminu wizyt kontrolnych oraz dalszych zaleceń.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 6400 od 3900 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku