Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Każdy zabieg laserowej korekcji wzroku – niezależnie od wybranej metody, trwa kilkanaście minut a przygotowanie do niego wygląda bardzo podobnie.

Zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Przez cały czas a operator pozostaje w kontakcie z pacjentem, informując go o kolejnych etapach zabiegu.

W trakcie zabiegu pacjent leży na specjalnym łóżku, stanowiącym element zestawu laserów, a jego głowa jest umieszczona na specjalnej podkładce zabezpieczającej ewentualne ruchy. Powieki unieruchamiane są przed mruganiem specjalną rozwórką.

Przebieg zabiegu różni się nieznacznie w zależności od wybranej metody:

FemtoLASIK – w trakcie zabiegu, za pomocą lasera femtosekundowego tworzony jest płatek rogówki. Następnie operator odchyla odpreparowany płatek i poddaje rogówkę działaniu lasera excimerowego, który zmieniając jej strukturę, koryguje wzrok.
W kolejnym etapie zabiegu płatek odkładany jest na swoje miejsce a na oko założona zostaje opatrunkowa soczewka kontaktowa.
Procedurę zabiegową FemtoLASIK wyróżnia wyjątkowa precyzja i bezpieczeństwo. Dzięki zaawansowanemu systemowi EyeTracker, monitorowana jest pozycja oka co powoduje zmianę kierunku wiązki lasera nawet przy najmniejszym drgnięciu gałki ocznej. Nie ma więc ryzyka, że laser zostanie skierowany w inne miejsce.

mgr Katarzyna Cielecka-Gajda

“W przypadku metody SMILE cały zabieg odbywa się z wykorzystaniem jednego lasera – VisuMax®. W kilkanaście sekund laser tworzy wewnątrz rogówki mikrosoczewkę, którą chirurg usuwa poprzez delikatne nacięcie w jej zewnętrznej warstwie.”

mgr Katarzyna Cielecka-Gajda
optometrysta, Vidium Medica Kraków

 

Zarówno jedna jak i druga procedura jest niezwykle krótka i trwa kilkanaście minut. Po zabiegu pacjent zostaje odprowadzony do pokoju wypoczynkowego, w którym spędza około 30 minut. Następnie operator przeprowadza kontrolę stanu oczu, oraz przekazuje informację na temat dalszych zaleceń.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Cena badań kwalifikacyjnych

299 zł

Cena zabiegu

od 5600 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku