Jak przygotować się do zabiegu korekcji?

Aby móc wykonać zabieg, niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego badania kwalifikacyjnego, na podstawie którego okulista zaproponuje nam najlepiej dopasowaną do naszych oczekiwań metodę laserowej korekcji wady wzroku.
Aby skutecznie pożegnać się z okularami korekcyjnymi musimy odpowiednio przygotować się do zabiegu.
W dniu zabiegu nie należy również pić napojów gazowanych, energetycznych oraz kawy. Przed zabiegiem polecamy zjeść lekki posiłek.

Soczewki kontaktowe

Już przed badanie kwalifikacyjnym zostaliśmy poproszeni o zrezygnowanie z soczewek kontaktowych i powrót do noszenia okularów. Dokładnie taka sama zasada obowiązuje przed zabiegiem. Jeśli między badaniem i zabiegiem planujemy większy odstęp czasu, pamiętajmy żeby zaprzestać noszenie miękkich soczewek kontaktowych na dwa tygodnie przed zabiegiem a twardych na cztery tygodnie.

Przyjmowane leki

Jeśli długotrwale przyjmujemy leki to przed zabiegiem nie przestajemy ich stosować. W przypadku leków hormonalnych (antykoncepcja) nie przestajemy przyjmować ich na 6 miesięcy przez zabiegiem i 6 miesięcy po zabiegu.

Makijaż oczu

Co najmniej 24 godziny przed zabiegiem musimy zrezygnować z makijażu oczu i twarzy (tuszu do rzęs, kredki do oczu, cieni do powiek, pudru, podkładu). Ważne aby w okolicach oczu nie znajdowały się żadne resztki kosmetyków. Należy również zrezygnować z nich w pierwszym okresie rekonwalescencji. Można natomiast stosować kremy do twarzy. Na drugiej wizycie kontrolnej warto zapytać lekarza, czy można już zacząć bez obaw stosować makijaż.

Zwolnienie L4

Większość pacjentów może bez obaw wrócić do pracy już nawet 24 godziny po zabiegu. Jednak dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto jest skorzystać z proponowanego przez okulistę zwolnienia. Pozwoli to naszym oczom odpocząć i zregenerować się po zabiegu.

“Okres rekonwalescencji jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od predyspozycji pacjenta oraz metody wykonywanego zabiegu. Warto przedyskutować z lekarzem kwestię powrotu do aktywności zawodowej.”

mgr Zofia Domańska
kierownik działu optometrii, Vidium Medica Warszawa

 

Alkohol

Należy unikać spożywania alkoholu 24 godziny przed zabiegiem i około 48 godzin po nim. Powoduje on bowiem nadmierną suchość oczu. Aby zabezpieczyć nasze oczy przed podrażnieniem, warto ograniczyć również stosowanie perfum, wody kolońskiej czy innych produktów o wysokiej zawartości alkoholu.

Jazda samochodem

W dniu zabiegu, samodzielne prowadzeniu pojazdu jest niemożliwe, dlatego prosimy o przybycie do kliniki z osobą towarzyszącą, która po zabiegu pomoże nam bezpiecznie dostać się do domu. Dla znacznej większości pacjentów, prowadzenie samochodu następnego dnia po zabiegu nie stanowi już problemu, jednak również jest to kwestia indywidualna i nie może stanowić reguły.

Długie podróże

Nie są wskazane bezpośrednio po zabiegu laserowej korekcji wzroku. Warto w tym okresie zapewnić sobie odpoczynek w spokojnym miejscu. Musimy pamiętać również o tym, że kolejnego dnia konieczne jest przeprowadzenie badania kontrolnego. Dla osób, które przyjeżdżają do naszych placówek z całej Polski, przewidzieliśmy możliwość rezerwacji noclegu w hotelu, który znajduje się w pobliżu Vidium Medica

Wygodne ubranie

Najlepszym wyborem w dniu zabiegu będzie wygodna i komfortowe ubranie. Polecamy założyć luźny dres i sportowe obuwie.

Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania związane z przygotowaniem do zabiegu, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł 195 zł

Cena zabiegu

od 6400 od 3900 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat laserowej korekcji wzroku