JESTEŚ TUTAJ: LECZENIE AMD / zabieg laserem 2RT

Zabieg laserem 2RT

Zabieg laserem 2RT

Operacja laserem 2RT (Retinal Rejuvenation Therapy), czyli terapia odmładzająca siatkówkę oka, to nowa perspektywa i nadzieja dla chorych na zwyrodnienie plamki żółtej związanego z wiekiem (sucha postać AMD). Laser 2RT stworzony do wykonywania zabiegów odmładzających wykorzystuje siatkówkę oka wykorzystuje impuls lasera nanosekundowego, zielonego typu Q-swiched, o długości generowanej fali 532 nm. Terapia laserem 2RT wykorzystuje impulsy o wiele krótsze niż te, które są stosowane w konwencjonalnej procedurze fotokoagulacji.

Energia lasera wywołuje pobudzenie nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE), jednak nie powoduje termicznego uszkodzenia tkanek. Melanina zawarta w organellach wewnątrzkomórkowych absorbuje światło generowane przez laser 2RT. Długość fali 532 nm ma maksymalną selektywną absorpcję w melanosomach występujących w RPE. Komórki RPE są pobudzone do regeneracji ale nie następuje koagulacja. Dzieje się tak dzięki unikalnej, opatentowanej strukturze spotu oraz niskiej wartości energii dostarczanej przez impuls lasera.

Zabieg laserem 2RT:

  • przeznaczony jest do leczenia wczesnego stadium zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) oraz do powstrzymania dalszego rozwoju tych zwyrodnień
  • polega na stymulowaniu naturalnego, biologicznego procesu regeneracji komórek siatkówki oka dzięki zastosowaniu nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii
  • przebiega w sposób bezbolesny, nieinwazyjny, nie powoduje termicznego uszkodzenia siatkówki
  • trwa kilka minut!
  • nie powoduje działań ubocznych

Laserowy zabieg 2RT

Badania kliniczne wykazały, że terapia laserem 2RT zmniejsza liczbę druzów  i zarazem poprawia funkcjonowanie oka leczonego, jak i nieleczonego. Laser 2RT to szansa na pełne wyleczenie pacjentów na wczesnym etapie AMD. Do tej pory istniały jedynie możliwości na spowolnienie rozwoju choroby za pomocą stosowania suplementacji diety. Zabieg laserem 2RT wykonuje się za pomocą nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii. Ich zadaniem jest wywołanie pożądanego działania terapeutycznego – zminimalizowanie liczby druzów, przy jednoczesnej ochronie wrażliwych struktur oka przed uszkodzeniami. Impulsy laserowe kierowane są z dala od plamki i bardzo dyskretne. Dzięki temu komórki siatkówki, które uległy zniszczeniu wskutek AMD są stopniowo pobudzane do regeneracji.

Cena badań kwalifikacyjnych

290 zł

Cena zabiegu

od 2 500 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet do 50 rat