Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Laser 2RT

Badanie objawów AMD przed zabiegiem laserem 2RT

Laser 2RT (Retinal Rejuvenation Therapy), znany również jako terapia odmładzająca siatkówkę oka, to nowoczesny zabieg, dający nadzieje na zatrzymanie choroby pacjentom zmagającym się ze zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem (sucha postać AMD). Zabieg ma na celu zmniejszenie druzów w siatkówce oraz „odmłodzenie” struktur siatkówki oka. Laser ten wykorzystuje wiązkę fali świetlnej o długości fali 532 nm, co w połączeniu z krótkim czasem trwania, doprowadza do pobudzenia nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE) i regeneracji tkanki. Innowacyjna technologia lasera, umożliwia dostarczenie odpowiednio małej ilości energii, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia termicznego (koagulacji) tkanek, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla Pacjenta.

Czy to zabieg dla mnie?

Zabieg 2RT skierowany jest do Pacjentów dotkniętych wczesną i średniozaawansowaną postacią suchej odmiany AMD. Jako, że plamka żółta, której ta chroba dotyczy, odpowiada za widzenie barwne oraz za ostrość widzenia centralnego, to wszelkie dysfunkcje w jej obszarze skutkują zaburzeniami widzenia. W trakcie zabiegu, stymulowane są naturalne, biologiczne procesy regeneracji komórek siatkówki oka, dzięki zastosowaniu nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii.

Dodakowe zalety zabiegu 2RT to:

  • przebiega w sposób bezbolesny, nieinwazyjny, nie powoduje termicznego uszkodzenia siatkówki
  • trwa zaledwie kilka minut
  • nie powoduje działań ubocznych

Jak wygląda proces kwalifikacji do zabiegu i sam zabieg?

Zgodnie z najnowszymi badaniami, kluczowe jest odpowiednie zakwalifikowanie pacjenta i wykluczenie objawów, które mogłyby spowodować nieskuteczność terapii (takich jak: postać mokra AMD, obecność pseudodruz). W ramach kwalifikacji, pacjent przechodzi następujące etapy, które są przeprowadzane przez naszych wykwalifikowanych Optometrystów i Okulistów:

  1. Wywiad medyczny – ponieważ zabieg przeznaczony jest dla ściśle określonych postaci AMD, należy też pamiętać, że istnieje również szereg innych czynników mających znaczenie z punktu widzenia sukcesu terapii.
  2. Zbadanie dna oka za pomocą OCT (Optycznej Koherentnej Tomografii) – badanie jest bezbolesne i zajmuje tylko kilka minut, lecz umożliwia zrobienie dokładnych zdjęć, które dają kluczowe dla kwalifikacji informacje.
  3. Ciśnienie wewnątrzgałkowe – mierzy je się bezdotykowo, za pomocą urządzenia, które wysyła podmuch powierza w stronę oka i mierzy jego sprężystość. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka sekund.
  4. Zmierzenie ostrości wzroku bez korekcji, jak i w korekcji, która maksymalnie poprawia widzenie. Dzięki temu specjaliści mogą oszacować stopień uszkodzenia układu wzrokowego, związany z chorobą.
  5. Badanie przeprowadzone przez naszego Okulistę, który na bazie wyników z poprzednich 4 etapów, poinformuje pacjenta o możliwościach zabiegu i jego potencjalnych korzyściach.

Powyższe etapy są przeprowadzane z wielką dokładnością, która ma na celu jak najlepszą diagnostykę Pacjena. Po pomyślnym procesie kwalifikacji, zabieg może być wykonany nawet tego samego dnia. Trwa on zaledwie kilka minut a po jego zakończeniu Pacjent może udać się do domu.
Efektem utrzymującym się bezpośrednio po zabiegu może być TYMCZASOWE pogorszenie widzenia (trwające do kilku godzin) wynikające z podania kropli rozszerzających źrenice, wykorzystywanych w trakcie zabiegu. Po zabiegu Pacjent powinien odbywać regularne wizyty kontrolne, dzięki którym nasi specjaliści będą mieli możliwość obserwacji ewentualnch zmian w ukłądzie wzrokowym.

Dlaczego 2RT?

Badania kliniczne wykazały, że terapia laserem 2RT zmniejsza liczbę druzów i zarazem poprawia funkcjonowanie oka leczonego, jak i nieleczonego. Laser 2RT to szansa na pełne wyleczenie pacjentów na wczesnym etapie AMD. Do tej pory istniały jedynie możliwości na spowolnienie rozwoju choroby za pomocą stosowania suplementacji diety. Najlepszych efektów zabiegu można oczekiwać we wczesnym stadium AMD.

Pozytywne działanie 2RT można zauważyć już po upływie 3-6 miesięcy, które są czasem niezbędnym dla regeneracji nabłonka i zmniejszenia druzów.

cennik leczenia AMD

Leczenie AMD

Cena badań kwalifikacyjnych

350 zł

Cena zabiegu

od 900 zł

Możliwość rozłożenia kosztu zabiegu nawet na 50 rat

Zobacz więcej na temat leczenia AMD