Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Społeczna odpowiedzialność

CSR to temat bardzo nam bliski, stanowi jeden z filarów naszej działalności. Dbając o rozwój naszego centrum okulistycznego, planując kolejne usługi, nowe specjalizacje i lokalizacje, każdorazowo bierzemy pod uwagę, jaki wpływ ma nasza działalność na otoczenie. Każdego dnia chcemy być lepsi w tym, co robimy i jak to robimy. I bardzo chcemy pomagać.

Społeczna odpowiedzialność W Vidium Medica to temat bliski naszemu sercu
Społeczna odpowiedzialność W Optegrze (dawniej Vidium Medica) to temat bliski naszemu sercu

Widzimy każdego pacjenta

Bardzo dobrze znamy nasze otoczenie, co w języku CSR określa się mianem grup interesariuszy. I tu nie jest zaskoczeniem fakt, że najważniejszą grupę stanowią nasi pacjenci. Działalność w sektorze medycznym daje ogromną dozę radości i satysfakcji, bo z jednej strony pacjent to nasz klient, oczekujący od nas konkretnej usługi, ale z drugiej strony to osoba, której możemy pomóc: odzyskać zdrowie, sprawność czy podnieść komfort życia. Tu obok profesjonalizmu liczy się wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, doświadczenie i chęć realnej pomocy. To ogromna odpowiedzialność, ale też ogromny przywilej.

Dobry zespół to podstawa

Niemałe znaczenie odgrywają też nasi pracownicy. To dla nich staramy się tworzyć takie miejsce pracy, w którym chcą się realizować, rozwijać a przede wszystkim czuć dobrze. Szkolenia miękkie i twarde, wyjazdy integracyjne, spotkania, statusy, indywidualne sesje coachingowe – to dodatkowe aktywności, które każdy z nas wpisuje do swojego kalendarza i w ciągu roku konsekwentnie realizuje.

Wszystko to przekłada się na sposób, w jaki postrzegają nas nasi pacjenci. Widzą, że jesteśmy ekspertami, że mamy wieloletnie doświadczenie w okulistyce, że pracujemy jako zespół. Dostrzegają, że dbamy o odpowiedni poziom świadczonych usług, ale też o detale. Nie jesteśmy wielką korporacją, co sprawia, że bardzo indywidualnie podchodzimy do potrzeb każdej osoby, która zwróci się do nas o pomoc. To wzmacnia nas jako zespół i potwierdza, że wspólnie możemy więcej i lepiej.

Dobro powraca

Okulistyka to nasza domena, pasja, nasza praca. Wizytówką naszego centrum są zadowoleni pacjenci. Ich uśmiech i radość, gdy opuszczają salę zabiegową po zabiegu laserowej korekcji wzroku czy operacji zaćmy, jest absolutnie bezcenny.

Tą radością i szczęściem chcemy dzielić się też z najbardziej potrzebującymi, dlatego w czerwcu 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Marcina Gortata „Mierz Wysoko”. Fundacja pomaga nam dotrzeć do osób, dla których np. operacja zaćmy, laserowa korekcja wzroku czy terapia widzenia to jedyna szansa na dobre widzenie i komfort życia. Dzięki Fundacji możemy otoczyć naszą specjalistyczną opieką najmłodszych adeptów koszykówki, pasjonatów sportu, weteranów wojennych, a także osoby pokrzywdzone przez los. Dobro powraca – my w to wierzymy.

Fundacja Mierz Wysoko MG13 Marcin Gortat Vidium Medica