Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Jak dbać o oczy latem?

okulary z filtrem

Lato – choć na ten czas z utęsknieniem czekamy przez cały rok, to niestety dla naszych oczu jest on sporym wyzwaniem. Słońce, piasek wiatr – to czynniki, które sprzyjają nieprzyjemnych dolegliwości. Sprawdź, jak ich uniknąć podczas letniego urlopu!

Zestaw obowiązkowy: okulary

Przede wszystkim zaopatrz się w dobre okulary przeciwsłoneczne, które nie będą tylko modnym dodatkiem do letniej stylizacji, ale przede wszystkim ochroną dla oczu. Dzień spędzony na słońcu, zwłaszcza nad wodą, kiedy promienie docierają do narządu wzroku z jeszcze większą intensywnością, może skończyć się pieczeniem, zaczerwienieniem i suchością oczu. Aby tego uniknąć staraj się nie przebywać na słońcu między godziną 11 a 15, a jeśli musisz, zawsze zakładaj okulary przeciwsłoneczne. Pamiętaj jednak aby nosić okulary dobrej jakości, z wysokim filtrem UV. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że skutecznie ochronisz swoje oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Przed urlopem koniecznie udaj się też do sklepu sportowego po okulary do pływania. Ochronią one Twoje oczy przed morską solą i drażniącym chlorem z basenu.

Tutaj przeczytasz o ochronie oczu zimą

Zadbaj o nawilżenie

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego szczególnie zadbaj o nią latem, aby uniknąć oparzeń. Nie zapominaj zatem, aby przed wyjściem na słońce nałożyć krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem na skórę twarzy i okolicę oczu.

Tak samo jak nawilżanie skóry wokół oczu niezwykle istotne jest nawilżanie spojówki i rogówki. W tym celu stosuj specjalne krople do oczu, które działają na zasadzie naturalnych łez. Łagodzą one podrażnienia, zaczerwienienia i przynoszą ukojenie po całym dniu spędzonym na słońcu lub w przypadku dostania się piasku do oka.

Dieta na zdrowe oczy

Nie zapominaj o odpowiedniej diecie, bogatej w luteinę, która chroni siatkówkę przed szkodliwym promieniowaniem. Znajdziesz ją w jarmużu, szpinaku, pietruszce oraz żółtych warzywach i owocach, które latem z łatwością znajdziesz w większości sklepów.