Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Korekcja wady wzroku związanej z wiekiem

Szukasz rozwiązania by uwolnić się od okularów i widzieć ostro zawsze kiedy tego potrzebujesz?

Czy wiesz, że możesz widzieć dobrze na każdą odległość, bez względu na to ile masz lat?

Jesteś w wieku największej aktywności życiowej, zawodowej i społecznej,
a okulary Cię ograniczają ?

Presbiopia – co to takiego?

Inaczej starczowzroczność – to nic innego jak spadek zdolności akomodacji oka. Niestety, styl pracy większości z nas nie wspomaga naszego wzroku – praca przy komputerze, tablecie, smartfonie, dokumenty, zapiski, czy taka typowa codzienność, która wymaga skupienia wzroku i uwagi na odległość 30-50 cm. Wytężona praca mięśni, więzadełek, torebki soczewkowej i samej soczewki, skutkują słabnącą akomodacją. Nazwa sugeruje, że problem ten jest domeną osób starszych. Nic bardziej mylnego.

Pierwsze problemy możemy zauważyć już przed 40-tym rokiem życia.

Co powinno nas zaniepokoić?

Pierwsze objawy są bardzo prozaiczne – rozmazany obraz, nieostry tekst na ekranie telefonu czy za małe litery w książce. Początkowo bagatelizujemy problem, sądząc, że to zwykłe przemęczenie. Z biegiem lat, wraz z osłabieniem akomodacji oka, pojawia się potrzeba odsuwania bliskich przedmiotów dalej i dalej, by można je było widzieć ostro.

W zależności od fizjologii danej osoby, zauważalne objawy mogą nastąpić tuż po czterdziestce, albo później, czyli w okolicach pięćdziesiątki. Niemniej jednak, każda osoba, prędzej czy później zauważy problem spadającej akomodacji oka.

Co możemy z tym zrobić?

Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne metody korekcji starczowzroczności.

Specjalistyczne badanie kwalifikacyjne to pierwszy krok w kierunku nowej jakości życia!

Laserowa korekcja starczowzroczności –
Clearvu® (Presbyond®)

Zabieg Clearvu® (Presbyond®) sprawia, że laserowa korekcja wzroku, staje się idealnym sposobem wyeliminowania okularów z codziennego życia, dla Pacjentów ze starczowzrocznością.

Laserowa korekcja wzroku starczowzroczności, ma na celu zapewnienie ostrego widzenia na wszystkich odległościach: bliskiej, średniej oraz dalekiej.

Takiego efektu, pacjentom z presbiopią, nie mogły zapewnić dotychczasowe metody laserowej korekcji wzroku.

Laserowa korekcja wzroku Clearvu® (Presbyond®) jest zaawansowaną formą zabiegu FemtoLasik, dzięki czemu bazujemy na dobrze znanej procedurze, której długotrwałe wyniki zostały udowodnione.

Pacjenci zauważają znaczną poprawę widzenia do dali i bliży, już po jednym dniu od zabiegu.

Clearvu® (Presbyond®)

Badanie kwalifikacyjne399 zł
Promocyjna cena zabiegu*13.900 zł
Regularna cena zabiegu14.900 zł
Dla kogo?38+
*za dwoje oczu

Zabieg Clearvu® (Presbyond®) poprzedzony jest dokładnym badaniem,
dzięki temu jest to rozwiązanie indywidualnie dopasowane do Ciebie.

Refrakcyjna wymiana soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki jest to zabieg korygujący wadę wzroku, który ma na celu umożliwienie pacjentowi pozbycia się okularów. Dzięki tej metodzie, możemy zlikwidować w zasadzie każdą wadę wzroku.

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną, o mocy dopasowanej do Twojej wady wzroku. Soczewki korygują wzrok, zapewniając szerszy zakres widzenia na wszystkie odległości: daleką, bliską oraz pośrednią, eliminując tym samym potrzebę stosowania okularów lub soczewek kontaktowych.

Soczewki wszczepialne, dodatkowo wyposażone są w filtr żółty odcinający światło niebieskie, minimalizują odblaski oraz mają budowę asferyczną –poprawiającą jakość odwzorowania obrazu.

Dzięki zabiegowi refrakcyjnej wymiany soczewki, całkowicie eliminujemy ryzyko wystąpienia zaćmy w przyszłości.

refrakcyjna wymiana soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki

Badanie kwalifikacyjne399 zł
Pakiet MULTIFOCALod 7.900 zł
Dla kogo?45+
*za dwoje oczu

Umów się na zabieg i zapłać w wygodnych ratach.
Możliwość rozłożenia kosztów zabiegu nawet na 50 rat

Jak przygotować się do zabiegu
refrakcyjnej wymiany soczewki?

Przed zabiegiem refrakcyjnej wymiany soczewki, konieczne jest wykonanie specjalistycznego badania kwalifikacyjnego. Nasza kwalifikacja do zabiegu, to z pewnością najbardziej dokładne badanie okulistyczne, z jakim kiedykolwiek się zetknąłeś. Dzięki tak szczegółowej diagnostyce, możemy wykryć rodzaj i stopień zaawansowania schorzeń oczu. Na podstawie tego badania, specjalista dobiera odpowiednią moc soczewki.

Oprócz badania okulistycznego, wskazane jest wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak:

  • oznaczenie grupy krwi
  • morfologia
  • układ krzepnięcia

W związku z tym, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jedynie ciężki stan pacjenta jest przeciwwskazaniem do wykonania wszczepu.

Na czym polega zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki polega na wymianie własnej soczewki i zastąpieniu jej sztucznym implantem. Zmieniamy moc optyczną oka i korygujemy w ten sposób wadę wzroku.

Zabieg odbywa się w ramach chirurgii jednego dnia, a pobyt w ośrodku trwa kilka godzin. Wcześniej wybieramy odpowiednią soczewkę. Wybór jest zawsze spersonalizowany a soczewka indywidualnie zamawiana specjalnie dla Pacjenta. W trakcie zabiegu Pacjent pozostaje w stałym kontakcie z personelem medycznym i jest w pełni świadomy. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, refrakcyjna wymiana soczewki jest całkowicie bezbolesna.

Mamy rozwiązania, aby dać Ci wolność od wszelkich optycznych pomocy wzrokowych.

Czy to naprawdę jest takie drogie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często musisz wymieniać swoje okulary? Po 40-45 roku życia, wada wzroku zmienia się, a co za tym idzie potrzebujemy coraz to innych mocy okularów.

Inna korekcja do sportu, inna do czytania, jeszcze inna do prowadzenia samochodu. Pewnego rodzaju rozwiązaniem są szkła progresywne ale…. je też musimy wymieniać średnio raz do roku i nie każdy do takiej korekcji jest w stanie się przyzwyczaić. Dodatkowo, dobrej klasy okulary progresywne, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Tylko przez 10 lat od pojawienia się starczowzroczności, wydamy na różnego rodzaju niezbędną korekcję około 40 tysięcy złotych !!


NASI SPECJALIŚCI – operatorzy

lek. med. Urszula Szpakowicz

lek. med. Urszula Szpakowicz

Chirurg okulista z pasją i wieloletnim doświadczeniem

Okulistyka to moja pasja. Jestem absolwentką Akademi Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie okulistyczne przez lata zdobywałam w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, zajmując się nie tylko chirurgią okulistyczną ale też Pacjentami onkologicznymi. Obecnie pracuję również w Wojewódzkim Szitalu Okulistycznym w Krakowie. W Optegrze (dawniej Vidium Medica) wykonuje zbiegi refrakcyjnej wymiany soczewki i usunięcia zaćmy.

lek. med. Justyna Badowska

Wybitny mikrochirurg okulistyczny specjalizujący się w okulistyce zachowawczej

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy, jaskry, a także chirurgii okuloplastycznej oraz chirurgii aparatu ochronnego oka. Jestem uznanym praktykiem w leczeniu chorób zapalnych narządu wzroku i prowadzeniu pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Zajmuję się także profilaktyką, diagnostyką i terapią okulistyczną. Od wielu lat operuję pacjentów m.in. w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym.

Piotr Krzywicki - okulista chirurg

lek. med. Piotr Krzywicki

Należy do grona jednych z najbardziej doświadczonych chirurgów refrakcyjnych.

Znajduję się w wąskim gronie referencyjnych chirurgów firmy Staar. Jestem konsultantem z zakresu chirurgi refrakcyjnej, chirurgi zaćmy, stożka rogówki, chirurgi estetycznej i zeza. W Optegrze (dawniej Vidium Medica) wykonuję zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, stożka rogówki oraz wszczepia soczewki wewnątrzgałkowej. W pracy najważniejsza jest dla mnie rozmowa z Pacjentem i wsłuchanie się w jego potrzeby.

dr n. med. Maciej Kozak

lek. med. Maciej Kozak

Należy do grona referencyjnych chirurgów firmy Staar

Od 2013 roku pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie. Specjalizuję się w zabiegach przedniego odcinka oka oraz zabiegach okuloplastycznych. Przeprowadzam około 1000 zabiegów zaćmy rocznie. Stale poszerzam swoją wiedzę i podnoszę kwalifikacje, uczestnicząc w licznych zjazdach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych m in. European School for Advanced Studies in Ophthalmology. Jestem autorem i współautorem publikacji naukowych o tematyce okulistycznej.