Vidium Medica została włączona do grupy Optegra Vidium Medica została włączona do grupy Optegra

Ochrona oczu zimą

ochrona oczu zimą

Wzrok jest bezcenny. Oczywiste powinno być więc, że powinniśmy się o niego troszczyć przez cały rok. Często zdarza się jednak, że nie do końca zdajemy sobie sprawę co tak naprawdę stanowi szczególne zagrożenie dla naszych oczu kiedy warunki atmosferyczne ulegają zmianie. Jak jest zimą? Oto kilka praktycznych porad, do których warto się zastosować chcąc zapewnić oczom jak najlepszą ochronę o tej porze roku.

Nawilżaj!

Połączenie panującego na zewnątrz mrozu i suchego, ogrzewanego powietrza w pomieszczeniach z pewnością nie jest dla naszych oczu korzystne. Powoduje bowiem, że często są one wyjątkowo suche i podrażnione. Warto więc zadbać o jak najlepsze nawilżenie powietrza w miejscach, w których na co dzień przebywamy. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w odpowiednie krople nawilżające do oczu.

Chroń przed szkodliwym działaniem promieni UV!

Wbrew pozorom na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego nasze oczy narażone są nie tylko latem. Wręcz przeciwnie – śnieg i lód odbijają aż 85% szkodliwych promieni UV! Dlatego tak ważne jest, aby również zimą pamiętać o noszeniu porządnych okularów przeciwsłonecznych. Porządne to oczywiście takie, które zostały kupione w sprawdzonym miejscu, najlepiej w salonie optycznym, i posiadają filtry chroniące nasze oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem.

Jesteś wielbicielem zimowych sportów? Pamiętaj o goglach!

Odpowiednio dobrane gogle powinny chronić amatorów narciarstwa czy snowboardu nie tylko przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać w wyniku upadku, ale także, a może przede wszystkim, przed wspomnianym już szkodliwym działaniem promieniowania UV. Tak jak okulary przeciwsłoneczne, gogle powinny więc posiadać odpowiedni filtr. Wybierając okulary ochronne warto również wziąć pod uwagę kolor soczewek – im są ciemniejsze, tym mniejsza jest przepuszczalność promieni słonecznych.

Dowiedz się więcej o ochronie oczu latem

Uważaj z makijażem!

Świąteczne spotkania z rodziną i przyjaciółmi często są okazją do wykonywania wyjątkowego makijażu. Aby oczy na tym nie ucierpiały, należy zachować pewne środki ostrożności o których pisaliśmy tutaj. Szczególnie uważajmy przy wykonywaniu obfitującego w brokat makijażu sylwestrowego. W przypadku dostania się do oka z pozoru niewinny pyłek może nam bowiem wyrządzić sporą krzywdę.

Nowy Rok zacznij od badania wzroku!

W trosce o nasz wzrok powinniśmy co roku poddawać się profilaktycznemu badaniu okulistycznemu. Może warto więc uczynić wizytę u specjalisty jednym z noworocznych postanowień (i oczywiście to postanowienie zrealizować)? Gorąco do tego zachęcamy!