Laserowa korekcja wzroku to szansa na bezpowrotne pożegnanie się z okularami. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania, dotyczące laserowej korekcji wzroku wraz z odpowiedziami.
1. Kto może poddać się zabiegowi korekcji wady wzroku?
Zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku oraz korekcji starczowzroczności (presbiopii) może poddać się każda osoba powyżej 21 roku życia, ( w przypadku osób starających się o przyjęcie do służb mundurowych wiek może być niższy) posiadająca ustabilizowaną wadę wzroku.
2. Jakie mogą być przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- niestabilna wada wzroku (aby można było być pewnym efektów zabiegu, wada wzroku musi nie zmieniać się minimum 6 miesięcy)
- ciąża i okres karmienia piersią (zabieg można bezpiecznie wykonać 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią)
- patologiczne zmiany na rogówce (tu stosujemy inne rozwiązania)
3. Jak szybko po zabiegu będę widzieć ostro?
Proces stabilizacji wzroku po zabieg laserowej korekcji wzroku, postępuje bardzo szybko. Dłuższego czasu wymaga gojenie się rogówki – może trwać kilka miesięcy. Z tego powodu istnieje prawdopodobieństwo występowania wahań ostrości widzenia w okresie do 12 miesięcy po przeprowadzonym zabiegu.
4. Czy zabiegi laserowe są bezpieczne?
Laserowa korekcja wzroku, to jedna z najbezpieczniejszych procedur medycznych stosowanych na świecie. Najnowocześniejszy sprzęt w rękach doświadczonego chirurga gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.
5. Czy zabiegi laserowe są bolesne?
Wszystkie zabiegi korekcji wzroku, w tym również laserowa korekcja wzroku, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli, dzięki czemu są całkowicie bezbolesne.
6. Jaki jest zakres operowanych wad wzroku?
Operowanym zakresem wady wzroku jest +6,0 do -12,0 dioptrii (astygmatyzm do 6 dioptrii), wartości brzegowe są zależne od budowy rogówki oka. Przy wyższych wadach proponujemy pacjentom wszczep soczewek fakijnych.
7. Czy można wykonać zabieg korekcji wady wzroku mając oczopląs?
8. Czy w dniu zabiegu korygowane jest jedno i drugie oko jednocześnie?
Zabieg laserowej korekcji wzroku, zawsze wykonywany jest na oboje oczu jednocześnie. Dzięki temu rekonwalescencja jest jednorazowa a zauważalne przez Pacjenta efekty szybsze.
9. Przyjeżdżam, na wizytę z daleka czy mogę w jednym dniu wykonać badanie i zabieg?
Dla bezpieczeństwa Pacjenta, nie wykonujemy zabiegu laserowej korekcji wzroku w dniu kwalifikacji. Podczas badania, za pomocą specjalistycznych kropli, poszerzane są źrenice, które muszą wrócić do swojego naturalnego kształtu by operatorzy mogli bezpiecznie wykonać zabieg. Możemy natomiast bez problemu umówić termin zabiegu na następny dzień. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, dodatkowo dokonujemy rezerwacji hotelu na ternie Krakowa lub Warszawy (5-10 minut drogi od Centrum Okulistycznego Optegra (dawniej Vidium Medica))
10. Ile czasu trwa zabieg laserowej korekcji wzroku oraz badanie kwalifikacyjne?
Zabieg laserowej korekcji wzroku trwa kilkanaście minut, jednak po jego przeprowadzeniu pacjent przebywa w pokoju wypoczynkowym przez okres około 30 minut. Samo badanie kwalifikacyjne do zabiegu jest znacznie dłuższe i najczęściej trwa od 120 do 180 minut.
Zobacz ceny zabiegów laserowej korekcji wzroku w Optegra (dawniej Vidium Medica)